ԲՀԿ-ն դիրքորոշում չունի. մամուլի խոսնակը հայտնում է միայն իր անձնական կարծիքը
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հացադուլի եւ այլ զարգացումների մասին ԲՀԿ մամուլի խոսնակ, ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ այս պահին ինքը կարող է ներկայացնել միայն իր անձնական դիրքորոշումը:
Հիշեցնենք, որ երեկվանից նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը Ազատության հրապարակում հացադուլ է հայտարարել: Նրան են միացել նաեւ մի քանի շարքային քաղաքացիներ:
«Մարդկայնորեն մտահոգիչ է Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հացադուլի փաստը, եւ սա ամբողջությամբ տեղավորվում է իր իրավունքների եւ դիրքորոշումների շրջանակներում: Իմ ցանկությունն է, որ երկրում չլինի այնպիսի վիճակ, երբ խնդիրները լուծելու համար քաղաքացին, քաղաքական գործիչը, առաջնորդը դիմի այդ քայլին»,- ավելացրեց Տիգրան Ուրիխանյանը:
Տեղեկացնենք, որ այսօր Սահմանադրական դատարանում քննվում en նաեւ նախագահի թեկնածուներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի եւ Անդրիաս Ղուկասյանի դիմումները` փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրություններն անվավեր ճանաչելու պահանջով:

У “Процветающей Армении” нет позиции: пресс-секретарь ППА выражает свое личное мнение
Пресс-секретарь партии “Процветающая Армения”, депутат Национального Собрания Тигран Уриханян, касаясь в беседе с “Hetq” голодовки лидера партии “Наследие” Раффи Ованнисяна, сказал, что в данный момент может выражать лишь свое личное мнение.
Напомним, что со вчерашнего дня бывший кандидат в президенты РА Раффи Ованнисян проводит голодовку на площади Свободы. К нему присоединились несколько рядовых граждан.
“По-человечески факт голодовки Раффи Ованнисяна вызывает обеспокоенность, однако это полностью укладывается в рамки его прав и позиции. Мое мнение состоит в том, что в стране не должно быть такой ситуации, чтобы для решения проблем гражданину, политическому деятелю, лидеру приходилось идти на подобный шаг”,- добавил Тигран Уриханян.
Отметим, что сегодня в Конституционном суде расматриваются заявления бывших кандидатов в президенты РА Раффи Ованнисяна и Андриаса Гукасяна, требующих признать недействительными результаты прошедших 18 февраля президентских выборов.