ԲՀԿ-ական պատգամավորին ինչպե՞ս հաջողվեց միանգամից հարստանալ
Արա Արամյանը 2012 թ. մայիսի 6-ից ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր է: 2003-2004 թթ. եղել է քաղաքաշինության նախարար, 2004-2006 թթ.` ԱԺ նախագահի գլխավոր խորհրդական, իսկ 2006-2012 թթ.` «Կայծ» ՓԲԸ խորհրդի նախագահ:
Ուսումնասիրելով պատգամավորի 2012 թ. գույքի ու եկամուտների հայտարարագիրը, պարզվեց, որ նա նշված տարում ունեցել է 44 մլն 800 հազար դրամի եկամուտ, որից 1 մլն 800 հազարը աշխատավարձն է, իսկ 43 մլն դրամը` բնամթերքով ստացված եկամուտը:
Ըստ հայտարարագրի՝ ԲՀԿ-ական պատգամավորն իր դրամական միջոցները պահում է բացառապես արտարժույթով: Նշված տարում նրա հաշվին եղել է 350 հազար դոլար եւ 850 հազար եվրո:
Պատգամավորի կինը` Գայանե Սարգսյանը, իր եկամուտներով ու դրամական միջոցներով գրեթե չի զիջում ամուսնուն:
2012 թ. Գ. Սարգսյանն ունեցել է 41 մլն 350 հազար դրամ եկամուտ, որից 350 հազարը ստացած թոշակն է, իսկ 41 միլիոնը` բնամթերքով ստացված եկամուտը:
Ինչ վերաբերում է դրամական միջոցներին, ապա Գայանե Սարգսյանը նույնպես ամուսու օրինակով իր ունեցած դրամը պահում է արտարժույթով` 570 հազար դոլար եւ 590 հազար եվրո:
Նշենք, որ պաշտոնը ստանձնելու օրվա դրությամբ` 2012 թ. մայիսի 29-ին, Արա Արամյանն ունեցել է 4 բնակարան, «BMW X5» եւ «Նիսսան Սանյո» մակնիշի ավտոմեքենաներ:
Նշված ժամանակահատվածում Ա. Արամյանը որեւէ եկամուտ չի ունեցել, իսկ դրամական եկամուտները, ներկայինիս համեմատ, համեստ են եղել` 206 հազար դոլար եւ 450 հազար եվրո:

Как депутату от ППА удалось так быстро разбогатеть?
Ара Арамян является депутатом парламентской фракции "Процветающая Армения" с 6 мая 2012 г. В 2002-2004 гг. он занимал пост министра градостроительства, в 2004-2006 гг. – главного советника председателя Национального Собрания, а в 2006-2012 гг. – председателя совета ЗАО "Кайц".
Изучение декларации об имуществе и доходах А.Арамяна за 2012 г. показало, что в указанном году он получил доход в размере 44 млн 800 тыс. драмов, из которых 1 млн 800 тыс. составила зарплата, а 43 млн – прибыль от реализации натурпродуктов.
Согласно декларации, депутат хранит свои денежные средства исключительно в валюте: в 2012 г. на счете Ара Арамяна было 350 тыс. долларов и 850 тыс. евро.
Жена депутата Гаяне Саркисян по своим доходам и денежным средствам почти не уступает мужу. В 2012 г. она получила доход в размере 41 млн 350 тыс. драмов, который образовался за счет пенсии – 350 тыс. драмов и прибыли от реализации натурпродуктов – 41 млн драмов.
Что касается денежных средств, то Гаяне Саркисян по примеру своего супруга хранит их в валюте: 570 тыс. долларов и 590 тыс. евро.
По положению на 29 ноября 2012 г. Ара Арамян имел 4 квартиры, а также автомобили "BMW X5" и "Nissan sanyo".
В указанный период депутат не имел доходов, а его денежные средства, по сравнению с нынешними, были довольно скромными: 206 тыс. долларов и 450 тыс. евро.