Հովիկ Աբրահամյանի մոտ էլի խորհրդակցություն էր
Այսօր ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը` ՀՀԿ-ի եւ խորհրդարանական ընդդիմությունից «Ժառանգության» եւ ՀՅԴ-ի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Ինչպես «Հետքին» տեղեկացրին ԱԺ-ից, Հ. Աբրահամյանի մասնակցությամբ խորհրդակցության մասնակիցները` Գալուստ Սահակյանը, Արմեն Ռուստամյանը եւ Ռուբիկ Հակոբյանը, վերջնական եզրակացության չեն եկել:
Իսկ նրանք քննարկում էին մեկ տարվա ընթացքում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման, երկու տարվա ընթացքում համամասնական ընտրակարգին անցնելու, ինչպես նաեւ ընդդիմության վերահսկողական լծակների ավելացմանը վերաբերող հարցեր:
Հիշեցնենք, որ ընդդիմությունը ԱԺ քառօրյայի հենց առաջին օրը պահանջեց, որպեսզի խորհրդարանն արձագանքի նախագահական ընտրություններից հետո ստեղծված քաղաքական ճգնաժամային իրավիճակը: Հովիկ Աբրահամյանը ԱԺ խմբակցություններին կոչ արեց միասին քննարկել ստեղծված իրավիճակը եւ այն խորհրդարան տեղափոխելու համար ինչ որ ձեւաչափ գտնել: ԱԺ նախագահի առաջարկին արձագանքել է միայն ՀՀԿ-ն, «Ժառանգությունն» ու ՀՅԴ-ն:

Очередное совещание у Овика Абрамяна
Сегодня у председателя Национального Собрания Овика Абрамяна прошло очередное совещание с участием представителей правящей Республиканской партии Армении и парламентской оппозиции – фракций «Наследие» и АРФ Дашнакцутюн.
Как сообщили «Hetq» в НС, участники совещания – Овик Абрамян, Галуст Саакян, Армен Рустамян и Рубик Акопян – не пришли к окончательному заключению.
На встрече обсуждались вопросы проведения в течение года внеочередных парламентских выборов, перехода в течение двух лет на пропорциональную избирательную систему, а также увеличения контрольных рычагов оппозиции.
Напомним, что в первый же день четырехдневного заседания парламента оппозиция потребовала отреагировать на политический кризис, возникший в стране после президентских выборов. Овик Абрамян призвал парламентские фракции совместно обсудить сложившуюся ситуацию и найти формат переноса обсуждения данного вопроса в НС. На предложение спикера откликнулись только РПА, «Наследие» и АРФ Дашнакцутюн.