ԱԺ-ն աշխատանքները սկսեց մեկ րոպե լռությամբ
Այսօր Ազգային ժողովն իր աշխատանքները սկսեց մեկ րոպե լռությամբ: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկությամբ պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Սումգայիթի եւ երկու տարի անց` Բաքվում Ադրբեջանի կողմից կոտորված հայերի հիշատակը: Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ կատարվածը եղել է ցեղասպանություն:
Այս նիստին գրանցվել է 104 պատգամավոր:
Մինչեւ նիստի սկսվելը, մտնելով նիստերի դահլիճ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը յուրօրինակ ձեւով ողջունեց ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորներին. «Ողջույն հաղթանակած խմբակցությանը»:
Այս պահին խորհրդարանում քննարկվում է «Այլընտրանքային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխությունների եւ լրացումներ կատարելու մասին կառավարության ներկայացրած օրինագիծը:

НС начало работу с минуты молчания
Сегодняшнее заседание Национального Собрания началось с минуты молчания. По предложению спикера Овика Абрамяна депутаты почтили память жертв армянских погромов, организованных Азербайджаном в Сумгаите и Баку. О.Абрамян назвал произошедшее геноцидом.
На сегодняшнем заседании зарегистрировалось 104 депутата.
До начала работы вице-спикер НС Эдуард Шармазанов весьма своеообразно приветствовал депутатов фракции Республиканской партии Армении: «Здравствуй, победившая фракция!».
В этот момент в парламенте обсуждался представленный правительством законопроект о внесении изменений и дополнений в закон РА «Об альтернативной службе».