Արմավիրում կրքերը թեժանում են. քաղաքապետի կողմնակիցները ծեծե՞լ են ավագանու անդամին
Տեղեկացրել էինք, որ երեկ Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանի կողմնակիցներն ու ավագանու անդամները քաղաքապետարանի հարեւանությամբ գտնվող «Հայկական խոհանոցում» քեֆ-ուրախություն են արել, երբ իմացել են, որ քաղաքապետի հրաժարականի դիմումը նախագահ Սերժ Սարգսյանը չի ընդունել եւ նրան հորդորել է «գնա ու աշխատիր»:
Արմավիրի մարզպետի օգնական Նվեր Պետրոսյանը, Արմավիր քաղաքի ավագանու անդամ է եւ այդ խնջույքին չի մասնակցել: Արմավիրում արդեն խոսում էին, որ Խլղաթյանի հրաժարականից հետո Նվեր Պետրոսյանը քաղաքապետի թեկնածուների շարքում է:
Ըստ շրջանառվող լուրերի, երբ խնջույքն ավարտվել է, քաղաքապետի կողմնակիցները գնացել են Նվեր Պետրոսյանի տուն, նրան դուրս հրավիրել եւ սկսել են «հաշիվներ» մաքրել: Նախ ճշտել են, թե ավագանու անդամը ինչու չի մասնակցել իրենց կերուխումին, ապա սկսել են հարձակվել նրա վրա, թե՝ «դու էիր, որ քաղաքապետ էիր ուզում դառնալ»:
Նվեր Պետրոսյանից պարզաբանում ստանալ չհաջողվեց. նրա բջջային հեռախոսն անհասանելի է:
Միթե՞ այս դեպքը հետ կպահի կառավարությանը, որ Խլղաթյանը շարունակի ղեկավարել քաղաքը եւ վաղը չբավարարի նրա հրաժարականի դիմումը:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ էլ քաղաքապետի որդու անունը կապվեց ինչ-որ միջադեպի հետ, թեեւ քաղաքապետի մեւրձավորները հերքեցին՝ ասելով, որ տղան որեւէ կապ չունի զենքով օդ կրակելու եւ վիճաբանությանը մասնակցելու հետ:

В Армавире страсти накаляются: сторонники мэра избили члена совета старейшин?
Как мы уже сообщали, сторонники мэра Армавира Рубена Хлгатяна и члены совета старейшин, узнав о том, что президент Серж Саргсян не принял отставку мэра и призвал его «продолжать работать», на радостях организовали банкет в ресторане «Айкакан хоаноц».
Помощник мэра Нвер Петросян, являющийся членом совета старейшин Армавира, в этой пирушке не участвовал. В городе уже поговаривают о том, что Петросян является кандидатом на пост мэра.
Согласно муссируемым слухам, по завершении банкета сторонники мэра отправились домой к Нверу Петросяну, вызвали его на улицу и стали сводить с ним счеты. Они сперва поинтересовались, почему член совета старейшин не участвовал в их застолье, а потом начали наезжать на него – мол, «это ты хотел стать мэром?».
Получить разъяснения у Н.Петросяна нам не удалось – его номер был недоступен.
Напрашивается вопрос: неужели этот инцидент не заставит правительство завтра удовлетворить заявление об отставке мэра Армавира?
Напомним, что несколько дней назад с другим инцидентом связывалось имя сына Рубена Хлгатяна, хотя в окружении мэра опровергли эту информацию, заявив, что молодой человек не имеет отношения к этому конфликту и стрельбе в воздух.