Հովիկ Աբրահամյանը հրաժարական չի տա, վարչապետ էլ չի ցանկանում դառնալ
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց, որ չի պատրաստվում հրաժարական տալ, եւ խորհուրդ տվեց լրագրողներին համակերպվել դրա հետ: «ԱԺ նախագահի պաշտոնն ավելի բարձր է, քան վարչապետինը: Որոշել եմ այս անգամ հրաժարական չտալ»,- ասաց ԱԺ նախագահը: Նա խոստովանեց, որ մի ժամանակ ցանկացել է վարչապետ դառնալ, բայց հիմա չի ցանկանում:
Պարզվում է` ԱԺ նախագահը սեր չունի նաեւ հանրապետություն նախագահի պաշտոնի հանդեպ, եւ նշեց, որ 2018 թ.-ին էլ չի պատրաստվում առաջադրել իր թեկնածությունն այդ պաշտոնում:
Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ առաջիկայում մի քանի ոլորտներում փոփոխություններ են լինելու, եւ պաշտոնափոխություններն անխուսափելի կլինեն: Սերժ Սարգսյանի՝ ապրիլի 9-ի երդմնակալությունից հետո կառավարությունը հրաժարական է տալու եւ ձեւավորվելու է նոր կառավարություն:

Овик Абрамян не намерен подавать в отставку, а премьер-министр не хочет уходить
Глава Национального Собрания Овик Абрамян на встрече с журналистами заявил, что не собирается подавать в отставку и посоветовал журналистам смириться с этим фактом. «Пост председателя НС выше поста премьер-министра. Я решил на этот раз не подавать в отставку»,- сказал спикер. Он признался, что в какой-то момент хотел стать премьер-министром, но сейчас такого желания у него нет.
Оказалось также, что председатель НС не питает любви к посту президента и в 2018 году не собирается выдвигать свою кандидатуру.
По словам О.Абрамяна, в ближайшее время в некоторых сферах произойдут изменения, в связи с чем отставки будут неизбежны. После инаугурации Сержа Саргсяна, которая состоится 9 апреля, нынешнее правительство уйдет в отставку, и будет сформирован новый кабинет министров.