Արմավիրի ավագանին «քեֆ» է կազմակերպել. քաղաքապետը հետ է վերադառնում
Դեռ երեկ էինք տեղեկացրել, որ Արմավիրի քաղաքապետ ՀՀԿ-ական Ռուբեն Խլղաթյանի հրաժարականի հարցը լուծվել է նախագահ Սերժ Սարգսյանի միջամտությամբ: Նախագահը քաղաքապետին հորդորել է գնալ եւ աշխատել՝ չընդունելով նրա հրաժարականի դիմումը (ՏԻՄ օրենքի համաձայն՝ կառավարությունն է ընդունում կամ մերժում ՏԻՄ ղեկավարի հրաժարականը):
Ավագանու անդամները, ովքեր փետրվարի 25-ին բավարարել էին քաղաքապետի հրաժարականի դիմումը, երեկ քաղաքապետարանի հարեւանությամբ գտնվող «Հայկական խոհանոցում» տոնել են Ռուբեն Խլղաթյանի պաշտոնավարության «բարի լուրը»:
Մեր տեղեկություններով Ռուբեն Խլղաթյանն այսօր արդեն քաղաքապետարանի իր աշխատասենյակում է եղել եւ ունեցել է բարձր տրամադրություն:
Արմավիրի քաղաքապետի մերձավորները լուրեր են տարածում, թե իբր Սերժ Սարգսյանը Ռ. Խլղաթյանին ասել է՝ «Դու ցմահ քաղաքապետ ես»: Հատկապես այս լուրը ցնցել է արմավիրցիներին, քանի որ նրանք օր առաջ ցանկանում էին ազատվել քաղաքապետից:
Չի բացառվում, որ Ռուբեն Խլղաթյանի հարցերը լուծելուց հետո ամբողջ պատասխանատվությունը բարդվի Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանի վրա, քանի որ նա է եղել ՀՀԿ-ի մարզային պատասխանատուն եւ նախագահական ընտրություններում չի կարողացել Սերժ Սարգսյանի համար շատ ձայներ հավաքել:

Совет старейшин Армавира устроил банкет по случаю возвращения мэра
Вчера мы сообщили о том, что вопрос отставки мэра города Армавира, члена Республиканской партии Армении Рубена Хлгатяна решился благодаря вмешательству президента Сержа Саргсяна. Президент не принял отставку мэра и призвал его продолжать работать (по закону об органах местного самоуправления отставку руководителя ОМС принимает или отклоняет правительство).
Члены совета старейшин Армавира, которые 25 февраля удовлетворили заявление мэра, вчера отметили «благую весть» о возвращении Рубена Хлгатяна в расположенном рядом с мэрией ресторане «Айкакан хоаноц».
По нашим сведениям сегодня Хлгатян в хорошем настроении уже находился в своем кабинете в мэрии.
Люди из окружения мэра Армавира распространили слух о том, что Серж Саргсян якобы сказалу Р.Хлгатяну: «Ты останешься мэром посмертно». Именно это сведение больше всего потрясло армавирцев, которые хотят как можно раньше избавиться от своего градоначальника.
Не исключено, что после решения вопроса Рубена Хлгатяна вся ответственность будет возложена на губернатора Амавирской области Ашота Каграманяна, который, являясь руководителем областной структуры РПА, не сумел обеспечить на президентских выборах большое количество голосов в пользу Сержа Саргсяна.