ԱԺ քարտուղարությունը չի կարողացել կապ հաստատել ԿԸՀ նախագահի հետ
Ազգային ժողովն այսօր սկսեց իր աշխատանքները: Գրանցվել է 107 պատգամավոր: Ինչպես երեկ, այնպես էլ այսօր ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորները, բացառությամբ Նիկոլ Փաշինյանի, չէին մասնակցում նիստին:
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ երկրում ստեղծված ներքաղաքական վիճակից ելնելով՝ համարում է, որ օրինագծերն այնքան էլ հրատապ չեն, և առաջարկում է հետընտրական վիճակի վերաբերյալ քննարկումներ անցկացնել ԱԺ-ում: Նա հենց այդ պատճառաբանությամբ դեմ է քվեարկում բոլոր օրինագծերին:
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, որ ինքը համամիտ չէ պատգամավորի կարծիքին, քանի որ ճգնաժամ չկա: Նա տեղեկացրեց, որ այսօր հանդիպելու է «Ժառանգություն» և ՀՅԴ խմբակցթյունների ներկայացուցիչների հետ, որպեսզի ինչ-որ ձևաչափ գտնեն հետընտրական վիճակը խորհրդարանում քննարկելու համար:
ԱԺ նախագահը նաև տեղեկացրեց, որ ԱԺ քարտուղարությունը չի կարողացել կապ հաստատել ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի հետ, որպեսզի պայմանավորվածություն ձեռք բերվի նրան ԱԺ հրավիրելու համար:

MP Nikol Pashinyan reiterated his call for the National Assembly to schedule hearings regarding the post-election political situation in Armenia.
Yesterday, Pashinyan declared the legislature was busy discussing draft bills with no immediate importance. The outspoken HAK MP said he would thus abstain from voting for any such bill.
National Assembly President Hovik Abrahamyan stated that he didn’t agree with Pashinyan because there was no such crisis in Armenia. Abrahamyan said he would later confer with Heritage Party and ARF MPs in order to devise a format to discuss the post-election situation.
Abrahamyan said that the parliament’s secretariat had been unable to contact Central Electoral Commission President Tigran Moukouchyan in order to invite him to the National Assembly as well.