ԱԺ քարտուղարությունը չի կարողացել կապ հաստատել ԿԸՀ նախագահի հետ
Ազգային ժողովն այսօր սկսեց իր աշխատանքները: Գրանցվել է 107 պատգամավոր: Ինչպես երեկ, այնպես էլ այսօր ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորները, բացառությամբ Նիկոլ Փաշինյանի, չէին մասնակցում նիստին:
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ երկրում ստեղծված ներքաղաքական վիճակից ելնելով՝ համարում է, որ օրինագծերն այնքան էլ հրատապ չեն, և առաջարկում է հետընտրական վիճակի վերաբերյալ քննարկումներ անցկացնել ԱԺ-ում: Նա հենց այդ պատճառաբանությամբ դեմ է քվեարկում բոլոր օրինագծերին:
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, որ ինքը համամիտ չէ պատգամավորի կարծիքին, քանի որ ճգնաժամ չկա: Նա տեղեկացրեց, որ այսօր հանդիպելու է «Ժառանգություն» և ՀՅԴ խմբակցթյունների ներկայացուցիչների հետ, որպեսզի ինչ-որ ձևաչափ գտնեն հետընտրական վիճակը խորհրդարանում քննարկելու համար:
ԱԺ նախագահը նաև տեղեկացրեց, որ ԱԺ քարտուղարությունը չի կարողացել կապ հաստատել ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի հետ, որպեսզի պայմանավորվածություն ձեռք բերվի նրան ԱԺ հրավիրելու համար:

Секретариату НС не удается связаться с председателем ЦИК
Национальное Собрание сегодня продолжило свою работу. Зарегистрировалось 107 депутатов. Члены фракции Армянского национального конгресса, за исключением Никола Пашиняна, и сегодня не явились на заседание парламента.
Пашинян заявил, что с учетом сложившейся в стране внутриполитической ситуации представленные законопроекты не представляют большой актуальности, и предложил провести в НС обсуждение поствыборных процессов. Именно поэтому, добавил депутат, он будет голосовать против всех проектов законов.
Спикер НС Овик Абрамян выразил несогласие с Николом Пашиняном, отметив, что кризиса в стране нет. Спикер сообщил, что сегодня он встретится с представителями фракций "Наследие" и АРФ Дашнакцутюн для поиска формата обсуждения поствыборной ситуации.
Председатель парламента также сообщил, что секретариат НС не может связаться с председателем Центральной избирательной комиссии Тиграном Мукучяном, чтобы пригласить его в парламент.