Տ. Ուրիխանյան. «ԲՀԿ-ից անընդմեջ սպասեք գործողություններ»
ԲՀԿ քաղաքական խորհուրդն այսօր հայտարարություն էր տարածել` փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրությունների ու դրանից հետո սկսված բողոքի ակցիաների վերաբերյալ: «Բարգավաճ Հայաստանը եղել ու մշտապես լինելու է ժողովրդի կողքին»,- հայտարարության մեջ տեղ գտած հատկապես այս նախադասությունը տարաբնույթ մեկնաբանությունների տեղիք էր տալիս. ԲՀԿ-ն միանալո՞ւ է բողոքավոր զանգվածին, թե՞ կողքից է հետեւելու նրանց գործողություններին:
«Այս պահին ձեր զինանոցի համար վերցրեք այդ արտահայտությունները, ձեւակերպումները, հետեւեք մեր գործողություններին եւ ամեն ինչ պարզ կլինի: Մենք նոր բան չենք ասել, համեմատած խորհրդարանական, նախագահական ընտրություններից առաջ ընտրությունների միջեւ ընկած ժամանակահատվածի հայտարարությունների հետ: Ասում ենք նույնը, դեռ ավելին` մի հատ էլ հիշեցնում ենք, բա որ ասում էինք երկրում լեցուն են խնդիրները, որոնք պետք է բերեին ահա այսպիսի իրավիճակի եւ բազմապիսի այլ վիճակների»,- «Հետքի» հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ մամուլի խոսնակ, ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը:
Նրա ասելով` երկրի բազմաթիվ խնդիրների լուծմամբ է պետք զբաղվել, ոչ թե ինչ-որ այսրոպեական քաղաքական ակցիաներով:

Т.Уриханян: «Ждите от ППА непрерывных действий»
Политсовет партии «Процветающая Армения» выступил сегодня с заявлением по поводу состоявшихся 18 февраля президентских выборов и начавшихся после них акций протеста. При этом фраза «партия «Процветающая Армения» всегда была и будет рядом с народом» дала повод для различного рода комментариев относительно того, присоединится ППА к протестной массе или будет следить за их действиями со стороны.
«В настоящий момент занесите в свой арсенал эти выражения и формулировки, следите за нашими действиями, и все станет ясно. По сравнению с заявлениями, которые были сделаны в период до парламентских и президентских выборов, мы ничего нового не сказали. К тому же мы напомнили о том, что в стране скопилось множество проблем, которые должны были привести к подобной ситуации»,- сказал в беседе с «Hetq» пресс-секретарь ППА, депутат Национального Собрания Тигран Уриханян.
По его словам, необходимо заниматься решением многочисленных проблем, а не сиюминутными политическими акциями.