ԱԺ նախագահի մոտ խորհրդակցություն են անցկացրել
ԱԺ նախագահ, Սերժ Սարգսյանի նախընտրական շտաբի պետ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ հրավիրվել է խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀԿ խմբակցությունից Գալուստ Սահակյանը, «Ժառանգությունից» Ռուբիկ Հակոբյանը եւ ՀՅԴ-ից Արմեն Ռուստամյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ԱԺ-ում խորհրդարանի նախագահն առաջարկեց խմբակցությունների ներկայացուցիչներին հավաքվել եւ քննարկել նախագահական ընտրությունների հետո առաջացած ներքաղաքական վիճակը: Հենց նիստերի դահլիճում հանդիպելու պատրաստակամություն հայտնեցին «Ժառանգություն» եւ ՀՅԴ խմբակցությունների ղեկավարները:
Հովիկ Աբրահամյանին նման առաջարկ անելու համար «ստիպեցին» ընդդիմադիր պատգամավորները: Պատգամավորներն առաջարկել են հետընտրական վիճակի վերաբերյալ հրավիրել ԱԺ արտահերթ նիստ: Նրանց առաջարկությունը դեռ պետք է ՀՀԿ-ն քննարկի:

Совещание у спикера НС РА
Председатель Национального Собрания, начальник предвыборного штаба Сержа Саргсяна Овик Абрамян провел совещание, в котором приняли участие Галуст Саакян (фракция Республиканской партии Армении), Рубен Акопян (фракция «Наследие») и Армен Рустамян (фракция АРФ Дашнакцутюн).
Напомним, что сегодня спикер парламента предложил представителям фракций собраться и обсудить политическую ситуацию, сложившуюся в стране после президентских выборов. Готовность участвовать в совещании только что выразили руководители фракций «Наследие» и АРФ Дашнакцутюн.
Выступить с подобным предложением Овика Абрамяна «заставили» оппозиционные депутаты, которые предложили созвать внеочередное заседание НС для обсуждения поствыборной ситуации. РПА должна обсудить это предложение.