Շիրակի մարզպետը աշխատանքից ազատվելու դիմում չի ներկայացրել
1in.am-ը, հղում անելով իր աղբյուրներին, լուր է հրապարակել, ըստ որի` Շիրակի մարզպետ Աշոտ Գիզիրյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: Մարզպետի լրատվության գծով օգնական Արաքս Կիրակոսյանը «Հետքի» հետ զրույցում «հերյուրանք» որակեց նման լուրերի տարածումը:
«Դա իրականությանը չի համապատասխանում, մարզպետը հրաժարականի դիմում չի ներկայացրել: Առաջիկայում չեմ կարող ասել, թե ինչ կլինի, բայց այս պահին մարզպետը դիմում չի ներկայացրել»,-ասաց Ա. Կիրակոսյանը:
Հարցին, թե որտեղից են գալիս այդ տեղեկությունները, մարզպետի օգնականն ասաց. «Դուք չգիտե՞ք, թե կայքերն ինչպես են լուրեր հրապարակում»:

Губернатор Ширака не представлял заявление об уходе
Сайт 1in.am, ссылаясь на свои источники, сообщил, что губернатор Ширакской области Ашот Гизирян подал прошение об отставке. В беседе с “Hetq“ помощник губернатора по информационным вопросам Аракс Киракосян расценила эти сведения как “клевету”.
“Это не соответствует действительности. Губернатор не подавал прошение об отставке. Я не могу сказать, что произойдет в ближайшее время, но в настоящий момент губернатор не представлял заявление”,- отметила А.Киракосян.
На вопрос, откуда берутся эти сведения, помощник главы областной администрации сказала: “А разве вы не знаете, какую информацию размещают сайты”.