Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ելույթ ունեցավ Ազատության հրապարակում, բայց չասաց բանակցության մանրամասները
Չնայած այսօր՝ Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպումից հետո, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նախագահականի առջև հավաքված բազմությանը կոչ արեց գնալ իրենց գործին, սակայն մարդիկ հավաքվեցին Ազատության հրապարակում: Հենց նոր Ազատության հրապարակում ելույթ ունեցավ նաև Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Դուք արդեն գիտեք, որ իշխանությունը ձեր և մեր ձեռքում է»,- դիմելով հավաքվածներին՝ ասաց նա: Հավաքվածներն արձագանքեցին՝ այո:
Նա հիշեցրեց, որ այսօր Սերժ Սարգսյանի հրավերով, նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի հորդորով, նաև հրապարակում հավաքվածների պահանջով հանդիպել է Սերժ Սարգսյանի հետ:
«Ես մեր զրույցի մանրամասները ձեզ կներկայացնեմ, կզեկուցեմ ամենայն մանրամասնությամբ վաղը՝ ժամը 17-ին, Ազատության հրապարակում: Մենք միշտ ու միշտ կողմնակից ենք բաց, ոչ թե փակ, բաց, հաշվետու զրույցների: Ես զանգեցի պրն Սարգսյանի խոսնակին և ասացի՝ ուղղեք սխալը, մենք ի սկզբանե կողմնակից ենք բաց, թափանցիկ, հաշվետու, հրապարակային բանավեճի»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա հավելեց, որ վաղվա հանրահավաքի ժամանակ ելույթ կունենա ոչ միայն ինքը, այլև Հայաստանի քաղաքացին, մարդիկ, ովքեր կանգնած են իր կողքին, և մարդիկ, ովքեռ դեռևս բացակա են, բայց վաղը և մյուս օրը կգան:
«Եվ ձեր առջև պատասխան կտան, որ մի անգամ մեր կյանքի ընթացքում Ավարայրից, Սարդարապատից, Բաշ-Ապարանից, Ղարաքիլիսայից այս կողմ հայ ժողովուրդը իրական հաղթանակ պիտի տոնի»,- ասաց «Ժառանգության» ղեկավարը:
Նա նշեց, որ մի քանի օր առաջ, «ի հեճուկս, ճնշումների, վախի, սպառնալիքի, անամոթ խախտումների, հայ ժողովուրդը մեր հաղթանակը տոնեց, և պիտի տոնենք այդ հաղթանակը վաղը՝ ժամը 17-ին, այստեղ»:

After leaving his meeting with Serzh Sargsyan, Raffi Hovannisian told the crowd waiting outside the Presidential Palace to go about their business.
Many didn’t listen and instead gathered at Freedom Square. Hovannisian also made his way to the crowd and made a brief statement.
“You already know that the power is in your hands and ours,” declared Hovannisian, to which the throng replied, “Yes”.
But Hovannisian didn’t go into detail regarding what he and Sargsyan discussed earleier, promising to do so tomorrow.
“We have always supported open, not closed, but open conversations. I telephoned the press secretary of Mr. Sargsyan and told him to correct the mistake. From the start, we have backed an open, transparent, public debate,” noted Hovannisian.
The presidential contender added that not only will he address tomorrow’s rally but other citizens of Armenia as well, people who have stood by his side but who have remained absent.
“And they will face you and give an answer. For once in our lifetime, the Armenian people on this side of Avarayr, Sardarapat, Bash-Aparan and Gharakilise will celebrate a true victory,” Hovannisian said.