«Ժողովրդի անունից հրամայում եմ ապահովել ժողովրդի անվտանգությունը». Րաֆֆի Հովհաննիսյան
Մեր պայքարի վախճանը չի լինելու, սա մեր սկիզբն է` հայտարարեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանրահավաքի ավարտին: Հանրահավաքը, նրա բնորոշմամբ, «հայ ժողովրդի ազատության, արժանապատվության և իրավունքի» սկիզբն է, և մենք «սկզբի մեջ ենք»:
«Մենք հպարտ ենք մեր պետական ծառայողներով, ոստիկաններով, անվտանգության ծառայողներով, զինվորներով... Արդեն պահը եկել է, երբ բոլորը գիտակցում են, որ որևէ անիրավ հրահանգ չպիտի կատարվի»` նշեց Ր. Հովհաննիսյանը:
Նա իր և «ժողովրդի անունից» ավելացրեց, որ հրամայում է ոստիկաններին, ազգային անվտանգության ներկայացուցիչներին «այսօր և միշտ ապահովել ժողովրդի անվտանգությունը սրբավայր հրապարակից սկսած»:

"От имени народа приказываю обеспечить безопасность народа" – Раффи Ованнисян
"Наша борьба не заканчивается, она только начинается",- заявил к концу митинга Раффи Ованнисян. По его словам, "митинг – это начало свободы, достоинства и прав армянского народа".
"Мы гордимся нашими государственными служащими, нашими полицейскими, сотрудники службы безопасности, солдатами... Наступил момент, когда все должны осознать: ни один незаконный приказ не должен быть выполнен",- отметил Р.Ованнисян.
Он от своего имени и от имени народа заявил, что приказывает полицейским и сотрудникам национальной безопасности "сегодня и всегда обеспечивать безопасность народа начиная со священного места – площади".
Митинг закончился, но Раффи Ованнисян вместе со своими сторонниками продолжал оставаться на площади Свободы.