Շիրակի մարզի բոլոր 3 քաղաքներում հաղթել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը
ԿԸՀ-ն հրապարակել է ՏԸՀ-ներից ստացված տվյալները փետրվարի 18-ի նախագահական ընտրությունների վերաբերյալ: «Հետքը» ներկայացնում է հանրապետության քաղաքներում հիմնական երկու թեկնածուների՝ գործող նախագահ, ՀՀԿ-ական Սերժ Սարգսյանի եւ ինքնառաջադրված, «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի մրցակցության պատկերը:
Շիրակի մարզում կա 3 քաղաք՝ Գյումրի, Արթիկ, Մարալիկ:
Հանրապետության երկրորդ քաղաք Գյումրին ընդգրկում է ամբողջ թիվ 34 ընտրատարածքը, ինչպես նաեւ որոշ տեղամասեր թիվ 33 (33/63-33/79) եւ 35 (35/22-35/45) տարածքներից (ընդհանուր թվով՝ 81 տեղամաս): Այստեղ Հովհաննիսյանը գերազանցել է Սարգսյանին:
ԿԸՀ-ի պաշտոնական թվերով` Րաֆֆի Հովհաննիսյանը Գյումրիում ստացել է 42.403 ձայն, իսկ գործող նախագահը՝ 16.405:
Նույն պատկերն է նաեւ Արթիկում, որն ընդգրկում է 36/01-36/09 տեղամասերը: Այստեղ Հովհաննիսյանը ստացել է 4920, իսկ Սարգսյանը՝ 4004 ձայն:
Մարալիկ քաղաքում էլ (36/35-36/37) առաջատարը «Ժառանգության» հիմնադիրն է՝ 1412, Սարգսյանին ձայն է տվել 1259 մարդ:

Раффи Ованнисян одержал победу во всех трех городах Ширакской области
Центральная избирательная комиссия РА обнародовала данные избирательных участков о результатах прошедших 18 февраля президентских выборов. "Hetq" представляет картину соперничества в городах страны между двумя основными кандидатами – действующим президентом и лидером Республиканской партии Армении Сержем Саргсяном и лидером партии "Наследие" Раффи Ованнисяном.
В Ширакской области три города – Гюмри, Артик, Маралик.
Второй по величине город республики, Гюмри, включает 81 избирательный участок. Здесь Раффи Ованнисян добился преимущества над Саргсяном. По официальным данным ЦИК, в Гюмри Р.Ованнисян получил 42.403 голоса, действующий президент – 16.405 голосов.
Аналогичная картина в Артике, который включает избирательные участки 36/01-36/09. Здесь за Раффи Ованнисяна проголосовали 4920 избирателей, за Сержа Саргсяна – 4004 избирателя.
В Маралике (36/35-36/37) лидером опять является председатель "Наследия" – 1412 голосов. За Сержа Саргсяна проголосовало 1259 человек.