Էջմիածնում տաքսիների գերակշիռ մասն աշխատում է Սերժ Սարգսյանի համար
Էջմիածնում այսօր տաքսիների գերակշիռ մասն աշխատում է նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի շտաբի համար: Նրանք շենքերից ընտրողներին տեղափոխում են ընտրատեղամաս եւ ապահովում նրանց «բարեհաջող» վերադարձը դեպի տուն:
Թիվ 19/18 ընտրատեղամասի բակում տաքսիները հերթով կանգնած էին: Վարորդներից մեկն ասաց, որ այսօր իրենց վճարել են եւ պարտավորություն ունեն մինչեւ օրվա վերջ ընտրողներ տեղափոխել տեղամասեր: Հարցին, թե որքան են վճարել նման ծառայության համար, վարորդն ասաց. «Խիստ գաղտնիք ա»:
Թիվ 19/18 հանձնաժողովի նախագահ, «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Հայկ Գասպարյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ տեղամասի ներսում որեւէ միջադեպ չի եղել, եւ ընտրությունները հանգիստ ընթանում են, սակայն պասիվություն է նկատվում:
Այս ընտրատեղամասում 1997 ընտրողից, ժամը 13-ի դրությամբ քվեարկությանը, մասնակցել է 375 ընտրող:
Թիվ 19/10 ընտրատարածքում քվեարկության էին բերել 90 տարեկանից մեծ մի տատիկի: Նրան գրեթե քարշ տալով էին բերում ընտրատեղամաս, քանի որ մեծ դժվարությամբ էր քայլում:
Այլ տեղամասերում եւս ծերերին ավտոմեքենաներով էին բերում եւ օգնում էին, որ նրանք քվեարկեն, բնականաբար՝ Սերժ Սարգսյանի օգտին:
Զավեշտալի դեպք գրանցվեց թիվ 19/08 ընտրատարածքում: Մի տատիկ, ում տաքսիով բերել էին ընտրության, գրեթե չգիտեր, թե ինչի համար է տեղամաս եկել: Նա չէր էլ գիտակցում, թե ում պետք է ընտրի: Իրեն տեղամաս բերող երիտասարդի օգնությամբ նա քվեարկեց եւ, երբ պետք է քվեաթերթիկը գցեր ընտրատուփի մեջ, բարձր բղավեց. «Հիմա էս քվեաթերթիկը գցեմ գետնի՞ն»:
Ընտրությունը բարեհաջող ավարտելուց հետո, ասաց, որ իրեն ինչպես բերել են այնպես էլ տուն տանեն:
Նշենք, որ Էջմիածնի ընտրատեղամասերի մեծ մասում, բացի Սերժ Սարգսյանից, այլ թեկնածու վստահված անձ չունի:

В Эчмиадзине такси работают на Сержа Саргсяна
Сегодня в Эчмиадзине подавляющее большинство такси работает на штаб кандидата в президенты РА Сержа Саргсяна. Таксисты привозят людей на избирательные участки, а потом "благополучно" увозят их обратно домой.
Во дворе избирательного участка 19/18 стояла вереница такси. Один из водителей сообщил, что им заплатили за то, чтобы сегодня до конца рабочего дня они привозили избирателей на участки. На вопрос, сколько им заплатили за такую услугу, водитель ответил: "Это секрет".
Председатель избирательной комиссии участка 19/18, член партии "Наследие" Айк Гаспарян в беседе с "Hetq" сказал, что никаких инцидентов на участке не было, выборы проходят спокойно, однако заметно, что избиратели очень пассивны.
По положению на 13 часов на этом избирательном участке проголосовало 375 избирателей.
На избирательном участке 19/10 на голосование привезли старушку, которой было больше 90 лет. Ее буквально втащили в помещение, поскольку передвигалась с большим трудом. Сюда же на машинах доставили и других пожилых людей, которым помогли проголосовать за Сержа Саргсяна.
Курьезный случай произошел на избирательном участке 19/08. Пожилая женщина, которую привезли на избирательный участок на такси, не знала, что происходит и за кого ей голосовать. Она смогла проголосовать только с помощью молодого человека. Когда же ей надо было опустить конверт в избирательную урну, пожилая женщина громко спросила: "Что мне теперь делать с бюллетенем – бросить его на пол?".
А после голосования она заявила: как привезли меня сюда, так и увезите обратно.
Отметим, что на избираительных участках Эчмиадзина доверенные лица есть только у одного кандидата в президенты – Сержа Саргсяна.