Գերմանիայում ՀՀ դեսպանը դրամական միջոցները կիսել է կնոջ հետ
Արմեն Մարտիրոսյանը 2009-ի հոկտեմբերից Գերմանիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպանն է: Մինչ այդ նա եղել է վարչապետի խորհրդական, «Հայէկոնոմբանկի» գործադիր տնօրեն, ԱԺ պատգամավոր, արտգործնախարարի տեղակալ, ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ եւ այլն:
Ուսումնասիրելով դեսպանի 2011 թ. գույքի ու եկամուտների հայտարարագիրը, պարզվեց, որ Արմեն Մարտիրոսյանը 2011 թ. ունեցել է 142 հազար դրամի եւ 48 հազար 792 եվրոյի եկամուտ: Ըստ հայտարարագրի` 142 հազար դրամը «Հայէկոնոմբանկից» ստացված շահաբաժինն է, իսկ եվրոյով ստացած եկամուտը` աշխատավարձը:
Ինչ վերաբերում է դրամական միջոցներին, Արմեն Մարտիրոսյանը 2011 թ. ունեցել է 52 հազար 250 դոլար (2011 թ. սկզբին` 55 հազար 213 դոլար) եւ 42 հազար 863 եվրո (տարեսկզբին` 28 հազար 760 եվրո):
Դեսպանի կինը` Անահիտ Առաքելյանը, 2011-ին որեւէ եկամուտ չի ունեցել, սակայն նրա հաշվին եղել է 52 հազար 250 դոլար (2011 թ. սկզբին` 55 հազար 213 դոլար) եւ 42 հազար 863 եվրո (տարեսկզբին` 28 հազար 760 եվրո):

Посол РА в Германии поделил денежные средства с женой
Армен Мартиросян занимает пост Чрезвычайного и Полномочного посла Армении в Германии с октября 2009 г. До этого он был советником премьер-министра, исполнительным директором «Армэкономбанка», депутатом Национального Собрания, заместителем министра иностранных дел, постоянным представителем РА в ООН и т.д.
Изучение декларации об имуществе и доходах посла за 2011 г. показало, что в указанном году Армен Мартиросян получил доход в размере 142 тыс. драмов и 48 тыс. 792 евро. Согласно декларации, 142 тыс. драмов – доход Мартиросяна от акций «Армэкономбанка», а доход в евро – его зарплата.
Что касается денежных средств, то в 2011 г. Армен Мартиросян имел 52 тыс. 250 долларов (в начале 2011 г. – 55 тыс. 213 долларов) и 42 тыс. 863 евро (в начале года – 28 тыс. 760 евро).
Жена посла Анаит Аракелян в 2011 г. никаких доходов не имела, однако на ее счете было 52 тыс. 250 долларов (в начале 2011 г. – 55 тыс. 215 долларов) и 42 тыс. 863 евро (в начале года – 28 тыс. 760 евро). Получается, что посол Мартиросян поровну поделил свои денежные средства с женой.