Սերժ Սարգսյանը Արմավիրում է. քաղաքացիներին ավտոբուսներով բերում են հանդիպման
Այսօր ՀՀ նախագահի թեկնածու, գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը նախընտրական հանդիպումներ է ունենում Արմավիրի մարզում: Նա արդեն եղել է Էջմիածնում, իսկ մոտ մեկ ժամից կլինի Արմավիր քաղաքում եւ մշակույթի պալատի դիմացի հրապարակում կհանդիպի ընտրողներին:
Այս պահին Արմավիրի դպրոցներից, պետական հիմնարկներից աշխատակիցներին պարտադրում են գնալ նախագահի թեկնածուի հետ հանդիպմանը: Մեր տեղեկություններով` Մեծամորի ատոմակայանի աշխատակիցներին, ինչպես նաեւ հարեւան գյուղի բնակիչներին ավտոբուսներով նույնպես բերում են հավաքին:
Գյուղապետներն անձամբ են հոգում, որ բնակիչները ներկայանան Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը: Իսկ ժամը 12-ից փակել են Արմավիրի Հանրապետություն փողոցը:
Նշենք, որ նման «արտակարգ» միջոցառումներ իրականացվում են թեկնածուներից միայն Սերժ Սարգսյանի դեպքում:
Օրինակ` երեկ նույն տարածքում նախընտրական հանդիպում է ունեցել թեկնածուներից Հրանտ Բագրատյանը: Թեեւ թեկնածուն նախապես համայնքապետին տեղեկացրել էր իր հանդիպման մասին, սակայն, երբ նա ժամանել է մշակույթի պալատի դիմացի հրապարակ, այդ տարածքում «շինաշխատանքներ» էին իրականացվում. պատրաստում էին Սերժ Սարգսյանի նախընտրական հանդիպման բեմը:
Արմավիրցիներից մեկը պատմեց, որ Հրանտ Բագրատյանը ստիպված պետք է իր ընտրողների հետ հանդիպեր Սերժ Սարգսյանի պաստառների «հովանու ներքո» եւ թեկնածուն ստիպված է եղել կենտրոնական հատվածից հեռանալ: Նշենք, որ Հ. Բագրատյանի հանդիպման ժամանակ որեւէ փողոց չի փակվել, ինչը անում են գործող նախագահի դեպքում:

Серж Саргсян в Армавире: людей привозят на встречу на автобусах
Сегодня кандидат в президенты и действующий президент РА Серж Саргсян проводит предвыборные встречи в Армавирской области. Глава государства уже побывал в Эчмиадзине и через час прибудет в город Армавир, где встретится с избирателями на площади перед дворцом культуры.
В настоящее время учителей школ и сотрудников госучреждений Армавира заставляют идти на встречу с кандидатом в президенты. По нашим данным, работников Мецаморской АЭС, а также жителей соседних сел привезли на встречу на автобусах.
За явкой граждан следят сельские старосты. А с 12 часов в Армавире была перекрыта улица Анрапетутян.
Отметим, что подобного рода чрезвычайные меры принимаются только в случае с Сержем Саргсяном.
Вчера на этом месте встречу с избирателями провел другой кандидат в президенты – Грант Багратян. И хотя он заранее предупредил о своем приезде, в момент его прибытия на площади перед дворцом культуры проводились "строительные работы" – готовили трибуну для предвыборной встречи Сержа Саргсяна.
Один из армавирцев рассказал, что поскольку Гранту Багратяну пришлось бы выступать в окружении предвыборных транспарантов Сержа Саргсяна, он решил покинуть это место. Отметим, что во время встречи Г.Багратяна ни одна из улиц города не была перекрыта.