Ծառուկյանը եկավ խորհրդարան, Քոքոբելյանը «Ժառանգությունից» գնաց
Այսօր` 2012թ. խորհրդարանական ընտրություններից հետո առաջին անգամ, Ազգային ժողով է եկել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանը: Այդ առումով խորհրդարանում «իրարանցում» է, թե արդյոք պատգամավորը հայտարարություն կանի, կամ առհասարակ լրագրողների հետ կխոսի, թե ոչ:
Ծառուկյանի ներկայությունը խորհրդարանում «բացառիկ» է այնքանով, որ նա տարին 1-2 անգամ է այցելում իր հիմնական աշխատավայր:
Սա միակ «սենսացիան» չէ: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ԱԺ-ում հայտարարեց, որ Խաչատուր Քոքոբելյանը դուրս է եկել «Ժառանգություն» խմբակցությունից:

Царукян пришел в парламент, а Кокобелян ушел из "Наследия"
Сегодня впервые после парламентских выборов 2012 г. в Национальное Собрание пришел лидер партии "Процветающая Армения, депутат Гагик Царукян. В связи с этим в парламенте начался ажиотаж – всех интересовало, сделает ли депутат заявление и согласится ли он общаться с журналистами.
Присутствие лидера ППА в Национальном Собрание – явление исключительное по той причине, что свое основное место работы он посещает 1-2 раза в году.
Но это была не единственная "сенсация". Оказалось, что Хачатур Кокобелян вышел из фракции "Наследие". Об этом сообщил спикер НС Овик Абрамян.