Դատարանի նախագահը զբաղվում է գյուղատնտեսությամբ և մեղր, միս ու կաթ արտադրում
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Սամվել Գրիգորյանը նշված պաշտոնում աշխատում է 2008թ.-ից: Նրա տարեկան աշխատավարձը կազմում է 6,329,727 դրամ, սակայն դատարանի նախագահը, բացի դատավորի աշխատանքից, զբաղվում է նաև գյուղատնտեսությամբ:
Ուսումնասիրելով Սամվել Գրիգորյանի գույքի ու եկամուտների 2011թ. հայտարարագիրը՝ պարզվեց, որ նշված տարում դատավորը, բացի աշխատավարձից, 300,000 դրամի եկամուտ ստացել է մեղվաբուծությունից, 4 մլն 500 հազար դրամ՝ մսամթերքի, իսկ 2 մլն դրամ էլ կաթնամթերքի արտադրությունից: Ս. Գրիգորյանը որպես վերցրած վարկ հայտարարագրել է 20,000, սակայն ինչ արժույթով՝ նշված չէ. դա չի հետաքրքրել բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին:
Ինչ վերաբերում է դրամական միջոցներին, դատարանի նախագահը 2011-ին ունեցել է 5 մլն դրամ (2011-ի տարեսկզբին՝ 7 մլն), 40,000 դոլար և 65,977 եվրո:
Սամվել Գրիգորյանի կինը՝ Քրիստինե Սարգսյանը, ոչ դրամական միջոց է ունեցել, ոչ էլ որևէ եկամուտ:
Իսկ դատավորի մայրը՝ Համեստ Գրիգորյանը, զբաղվում է ջերմոցային տնտեսությամբ: Նա 2011-ին ջերմոցից ստացել է 2 մլն դրամ եկամուտ, սակայն նրա հաշվին եղել է 80 մլն դրամ:

Председатель суда занимается сельским хозяйством – производит мед, мясо и молоко
Председатель суда общей юрисдикции Сюникской области Самвел Григоряна занимает эту должность с 2008 г. Его годовая зарплата составляет 6.329.727 драмов. Однако кроме зарплаты председатель суда получает также доход от сельскохозяйственной деятельности.
Изучение декларации об имуществе и доходах Самвела Григоряна за 2011 г. показало, что в указанном году он кроме зарплаты получил 300.000 драмов от пчеловодства, 4 млн 500 тыс. драмов – от производства мясопродуктов и 2 млн драмов – от производства молочной продукции.
В качестве взятого кредита С.Григорян задекларировал 20.000, но не указал, в какой валюте, и это не заинтересовало Комиссию по этике высокопоставленных должностных лиц.
Что касается денежных средств, то в 2011 г. председатель суда имел 5 млн драмов (в начале года – 7 млн драмов), 40 тысяч долларов и 65.977 евро.
Жена С.Григоряна Кристине Саркисян не имела ни денежных средств, ни доходов. Мать, Амест Григорян, занимается тепличным хозяйством. В 2011 г. она получила от теплиц доход в размере 2 млн драмов, но при этом на ее счете было 80 млн драмов.