Երևանում կա 2700 փոքր աղբաման` անհրաժեշտ 3100-ի փոխարեն
Այսօր մայրաքաղաքում տեղադրված է շուրջ 2700 փոքր աղբաման` անհրաժեշտ 3100-ի փոխարեն: Երևանի քաղաքապետարանում այսօր տեղի ունեցած հերթական աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ հանձնարարվել է մեկ անգամ ևս ճշտել աղբամանների անհրաժեշտ քանակն ու կարճ ժամկետում լրացնել բացը:
Ըստ բնապահպանության վարչության պետի զեկույցի` մայրաքաղաքի փողոցներում և պուրակներում շարունակվում են ծաղկապատման աշխատանքները: Զուգահեռաբար ընթացքի մեջ են քաղաքապետարանի բնապահպանական ծրագրերի աշնանային փուլի նախապատրաստական աշխատանքները, որոնցով նախատեսվում է ընդլայնել առկա ոռոգման ցանցը, Նուբարաշեն վարչական շրջանում շուրջ 60 հեկտար տարածքով անտառային բուֆերային գոտի ստեղծել, բարեկարգել ու կանաչապատել «Հաղթանակ» զբոսայգու հարավային լանջը:
Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ` «Երևանջուր», «ՀայՌուսգազարդ» և «Հայաստանի էլեկտրացանցեր» ընկերություններին հանձնարարվել է սեղմ ժամկետում բարեկարգել և պատշաճ տեսքի բելել իրենց ենթակառուցվածքների շինություններն ու դրանց հարակից տարածքները:
Քաղաքապետի հանձնարարությամբ` մայրաքաղաքի առավել բանուկ հատվածներում և խաչմերուկներում արդեն տեղադրվել է 60 տեսախցիկ, որոնց օգնությամբ համաժամանակյա ռեժիմով վերահսկվում է տրանսպորտային միջոցների երթևեկը:

В Ереване 2700 небольших урн вместо необходимых 3100
На сегодняшний день в столице установлено 2700 небольших урн вместе необходимых 3100. На состоявшемся сегодня рабочем совещании в мэрии Еревана было дано поручение еще раз уточнить необходимое количество урн и восполнить их нехватку.
Согласно докладу начальника управления по экологии, на улицах и скверах столицы продолжаются работы по озеленению. Параллельно идет подготовка к осеннему этапу реализации экологических программ мэрии, в рамках которых предусмотрено, в частности, расширить имеющуюся оросительную сеть, создать на площади 60 гектаров в административном районе Нубарашен буферную лесную зону, благоустроить и озеленить южный склон парка Победы.
Как сообщает управление по информации и связям с общественностью мэрии Еревана, компаниям "ЕреванДжур", "АрмРосгазпром" и "Армянские электросети" поручено в сжатые сроки благоустроить и привести в надлежащий вид сооружения своих инфрастукрутр и сопредельные с ними территории.
В наиболее оживленных местах и перекрестках столицы по поручению мэра уже установлены 60 видеокамер, с помощью которых в онлайн-режиме контролируется движение транспорта.