Փոխոստիկանապետի դրամական միջոցները 19 անգամ գերազանցել են նրա տարեկան աշխատավարձը
ՀՀ ոստիկանապետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը այդ պաշտոնում է 2008թ.-ից: Նա ոստիկանապետի մյուս տեղակալների համեմատ ամենահարուստն է:
Ուսումնասիրելով նրա գույքի ու եկամուտների 2011թ. հայտարարագիրը, պարզվեց, որ նա նշված տարում ստացել է 4 մլն 552 հազար 80 դրամի եկամուտ, որը աշխատավարձն է: Բացի այդ, նրա հաշվին 2011-ի տարեսկզբին եղել է 75 մլն դրամ, տարեվերջին` 72 մլն: Անփոփոխ է մնացել միայն դոլարային դրամական միջոցը` 40 հազար:
Հ. Պողոսյանի կինը` Նունե Հովհաննիսյանը որեւէ եկամուտ չունի: Տարեսկզբին ունեցել է 10 հազար դոլար, իսկ տարեվերջին` 0:
Ոստիկանապետի տեղակալի հայրը` Հրաչ Պողոսյանը, նշված տարում դարձյալ որեւէ եկամուտ չի ստացել, սակայն նրա հաշվեհամարին տարվա սկզբին եղել է 140 միլիոն դրամ, որը տարավերջին 0 է դարձել: Անփոփոխ է մնացել արտարժույթով ունեցած գումարը` 100 հազար դոլար:
Հունան Պողոսյանի մայրը` Հեղինե Պողոսյանը կենսաթոշակառու է: Նրա տարեկան եկամուտը գոյացել է հենց ստացած կենսաթոշակից` 336 հազար դրամ: Սակայն նրա հաշվեհամարին եղել է 1 մլն 500 հազար դրամ եւ 5000 դոլար:
Հունան Պողոսյանի որդու` Հրաչյա Պողոսյանի միակ եկամուտը ստացած նվիրատվությունն է` 140 մլն դրամ: Նա այդ գումարով ձեռք է բերել հողամաս եւ բնակելի տուն: Հավանաբար Հրաչյայի նվիրը պապից է, քանի որ վերջինս ունեցել է նույնքան գումար 2011-ի տարեսկզբին, որը տարեվերջին զրոյական է դարձել:
Հրաչյա Պողոսյանն ունի նաեւ դրամական միջոցներ` 10 մլն դրամ եւ 24 հազար դոլար (տարեսկզբին` 25 հազար դոլար):
Ոստիկանապետի տեղակալի դուստրը նույնպես եկամուտ չի ստացել: Հեղինե Պողոսյանն իր հաշվին ունեցել է ընդամենը 10 հազար դոլար:

Денежные средства замначальника Полиции РА в 19 раз превышают его годовую зарплату
Первый заместитель начальника Полиции РА Унан Погосян занимает этот пост с 2008 года. Он несравнимо богаче других заместителей главы Полиции.
Изучив его декларацию об имуществе и доходах за 2011 г., мы выяснили, что в указанном году его доход составила зарплата в размере 4 млн 552 тыс. 80 драмов. Кроме того, в начале 2011 г. на счете У.Погосяна было 75 млн драмов, к концу года – 72 млн драмов. Сумма в долларах осталась неизменной – 40 тысяч.
Жена замначальника Полиции Нуне Ованнисян никаких доходов не имела. Вместе с тем в начале года у нее было 10 тысяч долларов, а в конце года – 0.
В указанном году доходов не имел и отец Унана Погосяна Грач Погосян. Тем не менее в начале года на его банковском счете было 140 млн драмов. К концу года эта сумма обнулилась, а вот денежные средства в долларах остались неизменными – 100 тысяч.
Мать Унана Погосяна Эгине Погосян пенсионерка. Ее годовой доход образовался за счет пенсии и составил 336 тыс. драмов. Несмотря на это, на счете Э.Погосян было 1 млн 500 тысяч драмов и 5000 долларов.
Единственным доходом сына У.Погосяна Грачья Посяна явилось полученное им пожертвование в размере 140 млн драмов. На эти деньги он приобрел земельный участок и жилой дом. Этот подарок Грачья, по всей видимости, получил от деда, который имел такую сумму в начале 2011 года, а в конце года она обнулилась.
У Грачья Погосяна имелись также денежные средства – 10 млн драмов и 24 тыс. долларов (в начале года 25 тыс. долларов).
Доходов не получала и дочь замначальника Полиции Эгине Погосян. Однако это не помешало ей иметь на своем счете10 тыс. долларов.