Նաիրա Զոհրաբյան. «Այս բյուջեն սողալու բյուջե է»
Այսօր շարունակվում են քննարկումները «Բյուջե 2013»-ի վերաբերյալ: ԲՀԿ խմբակցության անունից ելույթ ունեցավ ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար, պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: Նա հայտարարեց, որ այս բյուջեն ժողովրդի կենսամակարդակի խնդիր չի լուծելու եւ դա հայտարարվել է նույնիսկ պաշտոնական մակարդակով:
«Աղքատության դեմ հռչակված պատերազմը, ինչպես մեր մյուս պատերազմները մնալու են բարոյական տիրույթում: Սոցիալական վիճակը մնալու է վատ, իսկ տնտեսության 6.2 տոկոս աճը, որը պիտի քաղաքացու սոցիալական վիճակի վրա երեւար, չգիտեմ` որտեղ է երեւալու, որովհետեւ քաղաքացու սոցիալական վիճակը չի բարելավվելու»,-ավելացրեց Նաիրա Զոհրաբյանը:
Ըստ պատգամավորի՝ միլիոնավոր դոլարների գումարներ կան կարտոֆիլի մասին լեկցիաներ կարդացողների համար, բայց կառավարությունը գումար չի գտնում նվազագույն աշխատավարձը արժանապատիվ աշխատավարձի շեմին հասցնելու համար:
«2012-ի բյուջեն անվանեցինք գոյատեւման բյուջե, այս բյուջեն նույնիսկ գոյատեւման բյուջե չէ, սա սողալու բյուջե է: Քաղաքացիները այս ռիսկերի պատճառով սողալու են: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը չի կարող կողմ քվեարկել այս բյուջեին, որը քաղաքացիներին ստիպելու է սողալ եւ ստիպված արտագաղթել»,-նշեց Նաիրա Զոհրաբյանը:

Prosperous Party MP: "The proposed 2013 budget will force Armenians to crawl"
Prosperous Armenia Party MP Nayira Zohrabyan took the floor and stated that the proposed budget would do little to raise Armenians from the grip of poverty.
“This declared war on poverty, like other similar campaigns, will remain fruitless. The social situation in the country will stay bad and the 6.2% growth rate they talk about has had no real impact on the lives of our citizens,” declared Zohrabyan.
The outspoken MP noted that there are millions of dollars to organize lectures on potato growing but the government cannot find sufficient funds to raise the minimum wage to decent levels.
“The government called the 2012 budget a survival budget. But this budget isn’t a survival budget but a crawling one. Citizens will be crawling due to it. The Prosperous Armenia Party cannot in good faith vote in favour of it, Zohrabyan concluded.