Նաիրա Զոհրաբյան. «Այս բյուջեն սողալու բյուջե է»
Այսօր շարունակվում են քննարկումները «Բյուջե 2013»-ի վերաբերյալ: ԲՀԿ խմբակցության անունից ելույթ ունեցավ ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար, պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: Նա հայտարարեց, որ այս բյուջեն ժողովրդի կենսամակարդակի խնդիր չի լուծելու եւ դա հայտարարվել է նույնիսկ պաշտոնական մակարդակով:
«Աղքատության դեմ հռչակված պատերազմը, ինչպես մեր մյուս պատերազմները մնալու են բարոյական տիրույթում: Սոցիալական վիճակը մնալու է վատ, իսկ տնտեսության 6.2 տոկոս աճը, որը պիտի քաղաքացու սոցիալական վիճակի վրա երեւար, չգիտեմ` որտեղ է երեւալու, որովհետեւ քաղաքացու սոցիալական վիճակը չի բարելավվելու»,-ավելացրեց Նաիրա Զոհրաբյանը:
Ըստ պատգամավորի՝ միլիոնավոր դոլարների գումարներ կան կարտոֆիլի մասին լեկցիաներ կարդացողների համար, բայց կառավարությունը գումար չի գտնում նվազագույն աշխատավարձը արժանապատիվ աշխատավարձի շեմին հասցնելու համար:
«2012-ի բյուջեն անվանեցինք գոյատեւման բյուջե, այս բյուջեն նույնիսկ գոյատեւման բյուջե չէ, սա սողալու բյուջե է: Քաղաքացիները այս ռիսկերի պատճառով սողալու են: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը չի կարող կողմ քվեարկել այս բյուջեին, որը քաղաքացիներին ստիպելու է սողալ եւ ստիպված արտագաղթել»,-նշեց Նաիրա Զոհրաբյանը:

Наира Зограбян: “Этот бюджет позволит гражданам лишь ползать”
Сегодня в Национальном Собрании продолжилось обсуждение проекта госбюджета 2013 г. Выступившая от имени фракции “Процветающая Армения” Наира Зограбян подчеркнула, что бюджет будущего года не решит вопрос повышения жизненного уровня населения, о чем было заявлено даже на официальном уровне.
“Социальное положение останется плохим, а рост экономики на 6,2%, который должен был сказаться на социальном положении граждан, непонятно, как скажется, поскольку социальное положение людей не улучшится”,- заявила Наира Зограбян.
По словам депутата, на чтение лекций о картофеле выделяются миллионы долларов, но для повышения минимальной зарплаты до достойного уровня правительство не может изыскать средства.
“Бюджет 2012 года назвали бюджетом выживания, а этот бюджет позволит людям лишь ползать. Фракция “Процветающая Армения” не может проголосовать за бюджет, который заставит граждан ползать и эмигрировать из страны”,- отметила Н.Зограбян.