Էդուարդ Շարմազանովը հունից հանեց ընդդիմադիր պատգամավորներին
«Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ ընդդիմադիր պատգամավորների քննադատական ելույթից հետո արտահերթ ելույթի ձայն խնդրեց նաեւ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Նա ԱԺ ամբիոնից մի քանի հռետորական հարց ուղղեց պատգամավորներին, ինչը հունից հանեց ընդդիմադիր պատգամավորներին, մասնավորապես` «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանին: Վերջինս տեղից սկսեց հակադարձել Է. Շարմազանովին եւ աղմուկ բարձրացնել:
«ՀՀԿ-ից լավ ո՞վ գիտի ժողովրդի խնդիրները, 1999 թ.-ից ո՞վ է բարձրացրել ժողովրդի կենսամակարդակը, կրճատել աղքատությունը»,- ահա Է. Շարմազանովի այս խոսքերն էին նյարդայնացրել ընդդիմադիրներին:
«Այո, շատ լավ հասկանում ենք, որ 35.000 դրամը բավարար չէ ու դրանով հնարավոր չէ լուծել այն բազմաթիվ խնդիրները, որոնք կան, բայց հնարավորությունն այսօր սա է, ու կարիք չկա ընտրությունների նախաշեմին այս ամբիոնը դարձնել քաղաքական շահարկումների հարթակ։ Ժողովուրդը ընտրություններից ընտրություն բազմիցս ապացուցել է, որ իր խնդիրների լուծումը կապում է ՀՀԿ-ի հետ եւ ՀՀԿ-ն պատրաստ է երկրի նախագահի գլխավորությամբ առանց որեւէ մեկին հաճոյանալու լուծել խնդիրները»,- ավելացրեց Էդուարդ Շարմազանովը:

Эдуард Шармазанов вывел из себя депутатов-оппозиционеров
В ходе обсуждения в Национальном Собрании законопроекта о внесении изменений в закон РА “О минимальной заработной плате” после критических выступлений депутатов-оппозиционеров слово попросил вице-спикер НС Эдуард Шармазанов.
С трибуны парламента он обратился к депутатам с несколькими риторическими вопросами, что вывело из себя представителей оппозиционных фракций, в частности Заруи Постанджян. Последняя начала с места возражать Э.Шармазанову. Поднялся шум.
Раздражение депутатов-оппозиционеров вызвали следующие высказывания вице-спикера: “Кто лучше Республиканской партии знает о проблемах народа? Кто начиная с 1999 года повышал жизненный уровень народа, сокращал бедность?”
Эдуард Шармазанов также заявил: “Да, мы очень хорошо понимаем, что 35-ти тысяч драмов недостаточно, что сегодня на эти деньги невозможно решить существующие многочисленные проблемы. Но на сегодняшний день у нас такие возможности, и не надо в преддверии выборов превращать эту трибуну в площадку для политических спекуляций. От выборов к выборам народ доказывает, что решение своих проблем он связывает с РПА, и РПА во главе с президентом, не пытаясь кому-либо угодить, готова решать эти проблемы”.