ԱԻՆ ասում է՝ ինքնահրկիզվել է, իսկ համայնքապետը հերքում է
Այսօր՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում, տանը քնած ժամանակ այրվել է Արմավիրի մարզի Ոսկեհատ գյուղի բնակիչ 45-ամյա Հովհաննես Վարդանյանը: Նա այրվել է ծխախոտի կրակից: Այս մասին «Հետքի» հետ զրույցում ասաց Ոսկեհատի համայնքապետ Գեւորգ Ներսիսյանը:
Մինչդեռ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության կայքէջում նշված է, թե ժամը 15:16-ին ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Արմավիրի մարզի Ոսկեհատ գյուղում եւ դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ: Տեղում պարզվել է, որ նույն գյուղի բնակիչ` 1967թ. ծնված Հովհաննես Վարդանյանն իր տան բակում ինքնահրկիզվել է: Տուժածը տեղափոխվել է էջմիածին քաղաքի բժշկական կենտրոն:
«Չէ,-չէ, չի ինքնահրկիզվել: Ծխախոտը ձեռքին քնել է ու այրվել, վիճակն էլ նորմալ է, խնդիր չկա: Հովհաննեսը ապրում է 90-ամյա հոր հետ, ինքն էլ մի քիչ հոգեկան խնդիրներ ունի: Բայց հաստատ չի ինքնահրկիզվել»,- ավելացրեց համայնքապետը:

МЧС говорит о самосожжении, глава общины отрицает
Сегодня около 15 часов спавший у себя дома 45-летний житель села Воскеат Армавирской области Ованнес Варданян получил ожоги в результате воспламенения от сигареты. Об этом в беседе с "Hetq" сказал глава администрации Воскеата Геворк Нерсисян.
Между тем на сайте Министерства чрезвычайных ситуаций РА сообщается о том, что в 15.16 поступил сигнал о пожаре в селе Воскеат Армавирской области. На тушение пожара отправился один боевой расчет. На месте выяснилось, что житель села Ованнес Варданян, 1967 г. рождения, совершил у себя во дворе самосожжение. Пострадавший доставлен в медцентр города Эчмиадзина.
"Самосожжения не было. Он заснул с сигаретой в руке и сгорел. Его состояние нормальное, проблем нет. Ованнес живет с 90-летним отцом, при этом у него небольшие проблемы с психикой. Но самосожжения он точно не совершал",- сказал глава сельской общины.