ՀՀԿ-ական պատգամավորը կարծում է, որ Վարդան Օսկանյանի նկատմամբ մեղմ վերաբերմունք է ցուցաբերվում
Րոպեներ առաջ ավարտվեց «փողերի լվացման» գործով ԲՀԿ-ական պատգամավոր Վարդան Օսկանյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի միջնորդագրի վերաբերյալ պատգամավորների քվեարկությունը:
Մինչ արդյունքների հրապարակումը, «Հետքը» ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Կարապետյանից հետաքրքրվեց, թե պատգամավորին անձեռնմխելիությունից զրկելու վերաբերյալ ինչ սկզբունքով է քվեարկել: «Ծանոթացել եմ ինձ հասանելիք եւ հատկացված նյութերի բովանդակությանը, ուշադիր լսել եմ, թե դատախազին եւ թե պարոն Օսկանյանին, ուղղել հարցեր, համադրել եմ նաեւ մամուլում եւ ԱԺ դահլիճում հնչած կարծիքները եւ քվեարկել՝ գիտակցելով իմ ձայնի պատասխանատվությունը՝ առանցքային նպատակ դասելով միմիայն երկրի շահը»,-ասաց Նաիրա Կարապետյանը:
Հարցին, թե գլխավոր դատաազի միջնորդության մեջ որպես պատգամավոր քաղաքական երանգներ նկատել է, Ն. Կարապետյանը հետեւյալ պատասխանը տվեց. «Անձամբ ես քաղաքական երանգը տեսնում եմ հենց այն փաստ մեջ, որ, ի տարբերություն ՀՀ շարքային այլ քաղաքացիների, պարոն Օսկանյանի հանդեպ կիրառվում է ավելի մեղմ վերաբերմունք, այն է՝ խափանման միջոցի իսպառ բացակայություն»:

К Вардану Осканяну проявляется мягкое отношение – депутат от РПА
Несколько минут назад в парламенте Армении завершилось голосование по представленному генпрокурором РА ходатайству о лишении депутатской неприкосновенности члена фракции “Процветающая Армения” Вардана Осканяна в связи с делом об “отмывании денег”.
До оглашения результатов голосования “Hetq” поинтересовался у члена фракции Республиканской партии Армении Наиры Карапетян, по какому принципу она голосовала за лишение своего коллеги депутатского иммунитета. “Я ознакомилась с содержанием представленных мне документов, внимательно выслушала генпрокурора и господина Осканяна, задала вопросы, сопоставила мнения, высказанные в прессе и в зале заседаний парламента, и проголосовала с осознанием своей ответственности, ставя во главу угла только интересы страны”,- ответила Наира Карапетян.
На вопрос, заметила ли она в ходатайстве генпрокурора политический подтекст, Н.Карапетян сказала: “Лично я вижу политический подтекст как раз в том факте, что в отличие от рядовых граждан Армении к господину Осканяну проявляется более мягкое отношение, в частности, мера пресечения вообще не применяется”.