Հանրային սննդի 30 օբյեկտ առանձնացրել է ծխողների և չծխողների համար գոտիներ
Երևանում հանրային սննդի 30 օբյեկտ արդեն առանձնացրել է ծխողների և չծխողների համար հատուկ գոտիներ: Այս մասին զեկուցվել է այսօր քաղաքապետարանում անցկացված աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ:
Վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարվել է մշտական ստուգայցեր կատարել սննդի օբյեկտներում և տնտեսվարողներին հորդորել, որ պահպանեն սահմանված նորմը:
Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ' Երևանում զգալիորեն կրճատվել է հասարակական տրանսպորտում ծխող վարորդների թիվը: Այսպիսի պատկեր է ստացվել' ըստ մոնիտորինգի, որն ամեն շաբաթ անցկացվում է' մայրաքաղաքի հասարակական տրանսպորտի աշխատանքների կազմակերպման իրավիճակն ուսումնասիրելու նպատակով:

В 30 столичных объектах общественного питания выделены зоны для курящих и некурящих
В 30 объектах общественного питания в Ереване уже выделены зоны для курящих и некурящих. Об этом было доложено на состоявшемся сегодня рабочем совещании в мэрии столицы.
Руководителям административных районов поручено проводить регулярные рейды по объектам питания и убеждать хозяйствующих субъектов соблюдать установленную норму.
В Ереване значительно сократилось число водителей общественного транспорта, который курят на рабочем месте. Такая картина была получена в результате мониторинга, проводящегося каждую неделю с целью изучения организации работы в сфере общественного транспорта столицы. Об этом сообщает управление по информации и связям с общественностью мэрии Еревана.