Պատգամավոր Արայիկ Գրիգորյանի կապիտալն իր անշարժ գույքն է
Արայիկ Գրիգորյանն Ազգային ժողովի այն բազմաթիվ պատգամավորներից մեկն է, ով խորհրդարանի ամբիոնից երբևէ ելույթ չի ունեցել, ընտրողների հիմնախնդիրները կառավարության հետ հարց ու պատասխանի ժամանակ չի բարձրացրել: Նա եկել է խորհրդարան, իր ժամանակը «սպառել» ու գնացել:
Մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ Ա. Գրիգորյանը պատգամավոր վերընտրվեց Արարատի մարզից:
Ուսումնասիրելով պատգամավորի գույքի ու եկամուտների հայտարարագրերը՝ նկատեցինք, որ նա բազմաթիվ անշարժ գույքեր ունի և միլիարդի հասնող դրամական միջոցներ:
Միայն Երևանում Արայիկ Գրիգորյանն ունի 2 բնակարան՝ 171.4 և 198.1քմ մակերեսով, ավտոհանգրվան, ինչպես նաև մոտ 25 հա խաղողի այգի Արարատի մարզի Այգավան գյուղում, այգեգործական հողամաս Ուրցաձոր գյուղում, մի քանի հեկտարի հասնող հողամասեր և 679.31քմ մակերեսով բնակելի տուն ու տնամերձ հողամաս ունի նաև հայրենի Ավշար գյուղում:
Նշենք, որ «Ավշարի գինու գործարան» ՍՊԸ-ն պատկանում է պատգամավորին, և գործարանի տարածքն ու հողերը ևս Արայիկ Գրիգորյանի անունով են գրանցված:Ըստ պատգամավորի հայտարարագրի` ընդհանուր առմամբ, ՍՊԸ-ն Ավշար և Մխչյան գյուղերում ունի 4399.3քմ մակերեսով շինություն և 4.47 հա հողատարածք:
Պատգամավորը որպես շարժական գույք հայտարարագրել է միայն 1999թ. արտադրության «ՎԱԶ 21213» մակնիշի ավտոմեքենան:
2011թ. մարտի 1-ից մինչ այս տարվա նույն ժամանակահատվածը Արայիկ Գրիգորյանն ունեցել է 146 միլիոն 966 հազար 160 դրամի եկամուտ, որից 3 միլիոն 135 հազար 310 դրամը ԱԺ-ից ստացած աշխատավարձն է, 90 միլիոն 596 հազար 500 դրամը՝ «Ավշարի գինու գործարան» ՍՊԸ-ից ստացած շահաբաժինը, իսկ 53 մլն 234 հազար 350 դրամը նույն գործարանին վաճառած գյուղմթերքից ստացած եկամուտն է:
Մարտի 1-ի դրությամբ Արայիկ Գրիգորյանն ունեցել է 1 միլիարդ 2 միլիոն 300 հազար դրամ և 864 հազար դոլար:
Տեղեկացնենք, որ Արայիկ Գրիգորյանը 2009 թվականին ունեցել է 110 միլիոն 72 հազար 40 դրամի եկամուտ, բացի դրանից՝ 48 միլիոն 395 հազար դրամի գույքային եկամուտ, իսկ 2010-ին՝ 216 միլիոն 312 հազար 959 դրամի եկամուտ:

Капитал депутата НС Араика Григоряна – его недвижимость
Араик Григорян – один из многих депутатов Национального Собрания, кто никогда не выступал с парламентской трибуны, а на встречах с членами правительства не поднимал проблемы, волнующие своих избирателей. Он приходил в парламент, проводил там положенное время и уходил.
На выборах 6 мая Григорян был переизбран депутатом от Араратской области.
Изучая декларацию об имуществе и доходах Араика Григоряна, мы заметили, что у него много недвижимости, а денежные средства достигают 1 миллиарда драмов.
Только в Ереване у депутата есть 2 квартиры площадью 171,4 и 198,1 кв.м, гараж, а также виноградник в 25 га в селе Айгаван Араратской области, садоводческий участок в селе Урцадзор, несколько гектаров земли и жилой дом площадью 679,31 кв.м с приусадебным участком в родном селе Авшар.
Отметим, что Григоряну принадлежит ООО "Авшарский винный завод", территория и земли которого также записаны на его имя.
Согласно декларации, ООО имеет в селах Авшар и Мхчян строения площадью 4399,3 кв.м и земельный участок в 4,47 га.
В качестве недвижимости депутат задекларировал только автомобиль "ВАЗ 2123" производства 1999 г.
С 1 марта 2011 г. по 1 марта 2012 г. Араик Григорян получил доход в размере 146 млн 966 тыс. 160 драмов, из них 3 млн 135 тыс. 310 драмов составила зарплата депутата, 90 млн 596 тыс. 500 драмов – прибыль от винного завода, а 53 млн 234 драма – доход от продажи сельхозпродукции, проданной этому же заводу.
По положению на 1 марта у Араика Григоряна было 1 млрд 2 млн 300 тыс. драмов и 864 тыс. Долларов.
Сообщим, что в 2009 г. доход А.Григоряна составил 110 млн 72 тыс. 40 драмов, еще 48 млн 395 тыс. он получил в качестве имущественного дохода. В 2010 г. Григорян получил доход в размере 216 млн 312 тыс. 959 драмов.