Վարչապետը գործարար աշխատաժողովի մասնակիցների հետ այցելել է Կիրանց
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Հայաստանի տնտեսական մրցունակության բարձրացումը քաղաքականությունների և վարչարարության բարելավման միջոցով» խորագրով գործարար աշխատաժողովի մասնակիցների հետ այցելել է Կիրանց: Այցի շրջանակում ներկայացվել են սահմանազատումից հետո իրականացված աշխատանքները, ծանոթացել են գործընթացից հետո բնակավայրում ստեղծված ենթակառուցվածքներին: Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Աշխատաժողովի մասնակիցները եղել են Կիրանցի հիմնական դպրոցում, որը կառուցվել է Կառավարության «300 դպրոց, 500 մանկապարտեզ» ծրագրի շրջանակում, ծանոթացել են նաև Կառավարության ֆինանսավորմամբ 19-րդ դարի Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու վերականգնման աշխատանքներին:
Աշխատաժողովի մասնակիցներին ներկայացվել է, որ Կիրանցում սահմանամերձ գյուղական բնակավայրերում բնակապահովման պետական աջակցության՝ 16 մլն ծրագրի շրջանակում մի քանի տասնյակ տներ են կառուցվում։

Премьер-министр Пашинян вместе с участниками бизнес-семинара посетил Киранц
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с участниками бизнес-семинара на тему «Повышение экономической конкурентоспособности Армении путем совершенствования политики и администрирования» посетил Киранц. В ходе визита были представлены проведенные после делимитации работы, а также созданная инфраструктура.
Участники семинара посетили базовую школу Киранца, которая была построена в рамках программы правительства «300 школ, 500 детских садов», а также ознакомились с финансируемыми правительством работами по реставрации церкви Святой Троицы XIX века.
Участникам семинара сообщили, что в Киранце в рамках программы государственной помощи с целью жилищного обеспечения в приграничных сельских населенных пунктах в размере 16 млн драмов ведется строительство нескольких десятков домов.