ՀԱԿ-ի բեկումը կտարածվի՞ հասարակական տրանսպորտի աշխատանքների վրա
2008 թ.-ից հետո այսօր առաջին անգամ, ընդդիմության կազմակերպած հանրահավաքի օրը, մինչ այս պահը չեն սահմանափակվել Էջմիածնից եւ Աշտարակից Երեւան եկող հասարակական տրանսպորտի աշխատանքները: Քաղաքացիներն անարգել գալիս են Երեւան: Մինչդեռ նախորդ հանրահավաքների օրերին առավոտից հասարակական տրանսպորտը երթուղի դուրս չէր գալիս:
ՀԱԿ համակարգող Լեւոն Զուրաբյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ «բրիգադաներ» են ուղարկել մարզային ճանապարհների ուղղությամբ եւ դեռ տեղեկություններ չեն ստացել` հասարակական տրանսպորտն իր սովորական գրաֆիկով աշխատո՞ւմ է, թե՞ ոչ:
Այնուամենայնիվ, եթե ճանապարհները չփակվեն, դա չի՞ նշանակի, որ իշխանությունները ՀԱԿ-ին արդեն իրենց համար «վտանգավոր» չեն համարում: Հարցին ի պատասխան՝ Զուրաբյանն ասում է. «Եթե այդ լոգիկայով շարժվեք, ուրեմն քաղբանտարկյալներին էլ չպիտի ազատեին, որովհետեւ վտանգ են ներկայացնում: Կամ, եթե քաղբանտարկյալներին բաց են թողել, ուրեմն Ձեր տրամաբանությամբ այլեւս վտանգ չկա՞: Մեր պայքարով, այո, բեկում ենք մտցրել մթնոլորտի մեջ, բայց ես հիմա չգիտեմ Ձեր բարձրացրած հարցի վրա ազդե՞լ է, թե՞ ոչ»:

Власти не станут препятствовать участию жителей областей в митинге АНК?
Впервые после 2008 г. сегодня, в день организованного оппозицией митинга, власти пока не ограничивают работу общественного транспорта, направляющегося из областей в Ереван. На данный момент граждане из Эчмиадзина и Аштарака беспрепятственно добираются в столицу. Тогда как в дни предыдущих митинги маршрутные автобусы и такси с утра не выходили в рейс.
В беседе с корреспондентом “Hetq”-а координатор Армянского национального конгресса Левон Зурабян сказал, что в направлении различных областей отправлены “бригады”, от которых пока не поступали сведения о режиме работы общественного транспорта.
На вопрос, если сегодня дороги не будут заблокированы, можно ли утверждать, что власти уже не видят угрозу со стороны АНК, Л.Зурабян сказал: “Если рассуждать логически, то и политзаключенных не должны были освобождать, поскольку они представляют опасность. Или если освободили политзаключенных, значит, по вашему мнению, опасности уже нет? Благодаря нашей борьбе мы внесли прорыв в атмосферу в стране, но я пока не могу сказать, оказало это влияние на поднятый вами вопрос или нет”,- отметил координатор АНК.