Հայփոստը վերաբացեց 3 փոստային բաժանմունք Երևանում` Աջափնյակ և Շենգավիթ համայնքներում
Այսօր տեղի ունեցավ Աջափնյակ համայնքի 0036 և 0048  և և Շենգավիթ համայնքի 0086  փոստային բաժանմունքների վերաբացման արարողությունը:
Աջափնյակի 2 փոստային բաժանմունքները, որոնցից մեկը 45 մ2, մյուսը` 95մ2 և Շենգավիթի փոստային բաժանմունքը` 150մ2 տարածքով, համալրեցին «Հայփոստի» արդիականացված փոստային բաժանմունքների շարքը:
Նորացված փոստային բաժանմունքների վերաբացմանը ներկա էին «Հայփոսթ թրաստ մենեջմենթ»-ի կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Աջափնյակի և Շենգավիթի վարչական շրջանի ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև տեղի բնակիչները, ովքեր եկել էին ծանոթանալու իրենց փոստային բաժանմունքի բարելավված պայմաններին:
Յուրաքանչյուր արդիականացված բաժանմունք, ներառյալ` հետնամասը, ամբողջովին վերանորոգված է: Փոստային բաժանմունքներն ամբողջովին կահավորված և ձևավորված են` համաձայն «Հայփոստի» նոր կերպարի: Արդիականացված բաժանմունքներում ծառայությունները մատուցվում են ժամանակակից տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, նորարարական ծրագրերի, գլխամասի հետ առցանց կապի միջոցով, ինչը հնարավորություն է տալիս ավելի արագ և արդյունավետ փոստային, ֆինանսական և կոմերցիոն ծառայություններ մատուցել բնակչությանը:
Նորացված բաժանմունքներն ապահովված են անվտանգության համակարգերով: Արդիականացված փոստային բաժանմունքներում հաճախորդները կարող են ձեռք բերել թերթեր, ամսագրեր, գրքեր և այլ մանրածախ ապրանքներ: «Ծառայությունների անկյունում» հնարավոր է օգտվել համացանցից, տպել, կատարել պատճենահանում, ուղարկել ֆաքս և այլն:
Նորացված փոստային բաժանմունքների վերապատրաստված աշխատակիցները պատրաստ են հավուր պատշաճի աջակցել հաճախորդներին:
«Հայփոստ թրասթ մենեջմենթ»-ը մտադիր է զարգացնել ավանդական փոստային ծառայությունները ինչպես նաև ներդնել ժամանակակից, բնակչության կողմից պահանջված կոմերցիոն և փոստային-ֆինանսական ծառայություններ, ինչպիսիք են կատալոգային վաճառքը, ավտոմեքենաների, ճամփորդական և այցելուների (visitor) ապահովագրություն, սուրհանդակային և այլ ծառայություններ:
Հայփոստի մատուցած ծառայությունները հավասարապես հասանելի են թե քաղաքաներում, թե հեռավոր գյուղական համայնքներում: Ժամանակակից ծառայությունների շարքի համալրմանը զուգահեռ` պարբերաբար աճում է նաև մատուցած ծառայությունների որակը:

Today the reopening ceremony of 0036 and 0048 post offices in Ajapnyak and 0086 post office of Shengavit took place.
2 post offices of Ajapnyak, one of which is 45m2, the other 95 m2, and one post office in Shengavit of 150m2 area joined the ranks of modernized post offices of Haypost.
The ceremony was attended by Mr. Juan Pablo Gechidjian, Managing Director of “HayPost Trust Management”, the managing staff of Haypost CJSC and representatives of Ajapnyak and Shengavit administrative districts, as well as the local population who came to get introduced to improved conditions of their post office.
Each modernized post office including the front and back offices is capitally renovated. The new image developed for HayPost is reflected in every post office, which is completely refurnished and rebranded according to the new image. The modernized post offices began providing services with modern IT technologies, state of the art software and on-line connection to the head office, which allow providing faster and efficient postal, financial and commercial services to the population. Each modernized post office is equipped with new security and safety equipment and technology. Modernized post offices have a designated retail area for the sale of magazines, newspapers, books, stationary and other products. “Service Corners” offer to the public Internet, Photocopy, Fax, Printing, and Scanning services. Employees in modernized post offices are provided with new uniforms and undergo all the training programs and are ready to assist Haypost customers.
“HayPost Trust Management” intends to develop the traditional postal services, as well as to introduce new modern, more demanded by the population commercial and postal-financial services, such as catalogues sales, motor, travel and visitor insurance, courier and other services.
Haypost ensures equal opportunities for provision of services to the residents of cities and remote rural areas. The quality of provided services is permanently increasing along with the development and introduction of a new modern range of products and services.