Ահազանգ. Աբովյան փողոցում շինարարություն է ընթանում
Աբովյան փողոցում ապամոնտաժված բուտիկների տեղում կրկին շինարարություն է։ Այս պահին ակտիվորեն աշխատում է շինարարական տեխնիկան, ծառերի կողքին անհայտ պատճառներով և անհայտ թույլտվություններով կատարվում են հողաշինարարական աշխատանքներ։ Փորվող փոսորակը վնասում է մայթի հաստաբուն ծառերի արմատները։
Այս նողկալի և համառ ատելությունը մայրաքաղաքի կանաչ տարածքների նկատմամբ բնական շարունակությունն է քաղաքապետարանի տարածած սուտ հատարարության, թե այդտեղ որևէ «օբյեկտի» կառուցում չի նախատեսվում։
Մենք դատապարտում ենք հանրային տարածքներն այլանդակող և առևտրի գոտու վերածող բոլոր որոշումները և պահանջելու ենք նրանց պատասխանատվության ենթարկել օրենքի ողջ խստությամբ։ Պահանջում ենք հողի հետլիցք կատարել և դադարեցնել Աբովյան փողոցի հանրային տարածքում ընթացող աշխատանքներ

Сигнал: на улице Абовяна ведется строительство
На месте демонтированных торговых павильонов на улице Абовяна вновь ведется строительство. На данный момент активно работает стройтехника, по неизвестным причинам и по неизвестным разрешениям рядом с деревьями проводятся земляные и строительные работы. Вырытая яма наносит ущерб корням растущих на тротуаре крупных деревьев.
Эта омерзительная и упорная ненависть к зеленым зонам столицы представляет собой естественное продолжение распространенной мэрией ложной информации о том, что на данной территории не предусмотрено строительство какого-либо «объекта».
Мы осуждает все те решения, которые обезображивают и превращают в торговые зоны общественные территории, и будем требовать привлечения виновных к ответственности по всей строгости закона. Требуем засыпать вырытую яму и прекратить работы на общественной территории улицы Абовяна.