Հասարակական տրասպորտի կանգառներում կտեղադրվի էլեկտրոնային չվացուցակների համակարգ
Փորձարկման աշխատանքներ են ընթանում հասարակական տրասպորտի կանգառներում էլեկտրոնային չվացուցակների համակարգի տեղադրման ուղղությամբ: Այս մասին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին զեկուցվել է այսօր անցկացված աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ:
Նաև ավարտվել է Երևանի ներքաղաքային ավտոբուսային և միկրոավտոբուսային կանոնավոր փոխադրումների երթուղիների 5 մրցույթ, որին մասնակցել է 26 երթուղի:
«Մրցույթների ժամանակացույցը պետք է սահմանել այնպես, որ օր առաջ հասարակական տրանսպորտի սպասարկումն այլևս չիրականացվի հնամաշ մեքենաներով»,- ասել է Տարոն Մարգարյանը:

На остановках общественного транспорта в Ереване будут установлены системы электронного расписания
В Ереване ведутся экспериментальные работы по установке на остановках системы электронного расписания общественного транспорта. Об этом мэру столицы Тарону Маркаряну было доложено на сегодняшнем рабочем совещании.
Завершено также проведение пяти тендеров на регулярные автобусные и микроавтобусные перевозки, в которых приняли участие 26 маршрутов.
“График проведения тендеров необходимо составить так, чтобы обслуживание общественного транспорта не осуществлялось устаревшими машинами как можно раньше”,- сказал Тарон Маркарян.