Կան բաներ, որոնց երգիծական ժանրում չես կարող անդրադառնալ. Վարդան Պետրոսյանը՝ «Հարսնաքարի» մասին
անցնելիս մտնեն նախագահի մոտ, մի երկու չափալաղ տան, դուրս գան»,- ահա այսպես, կեսկատակ-կեսլուրջ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Հարսնաքարի» դեպքերի մասին խոսեց հայտնի երգիծաբան Վարդան Պետրոսյանը:
Հուլիսի 23-24-ին Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի թատրոնում իր նոր ներկայացման ժամանակ Վարդան Պետրոսյանը կանդրադառնա նաև «Հարսնաքարի» թեմային:
«Կան բաներ, որոնց երգիծական ժանրում չես կարող անդրադառնալ, մանավանդ, երբ վերքը դեռ թարմ է, սակայն այդ ողբերգական իրադարձությանն ընդհանրապես չանդրադառնալն ինձ համար ինքնախաբեություն կլինի: Ուղղակի, թե անուղղակի, պետք է խոսեմ այդ մասին: Ես համաձայն չեմ այն մտքին, թե դա հիմարության, բթության, անդաստիարակության արդյունք էր: Ինչ-որ բան արատավորված է մեր համակարգում, սակայն, ինչպես ասում են` գերանդին քարին է դեմ առել, կամ դանակը ոսկորին է հասել, և զարգացումներ անպայման կլինեն»:
Խոսելով «Պարոնայք 50/50» անվանումը կրող իր առաջիկա ներկայացման մասին` Վարդան Պետրոսյանն ասաց, որ արվեստն, ընդհանրապես, լուծումներ չի առաջարկում, բայց ցույց է տալիս ուղիներ, որոնցով մարդը կարող է գտնել իր ճանապարհը, և եթե դահլիճում գտնվող 700-800 հոգուց թեկուզ երկուսը կամ երեքը ինքնամաքրման զգացողություն ունենան, և ներկայացումը դիտելուց հետո իրենց կյանքում դրական փոփոխություններ նկատվեն, ուրեմն այն հաջողությամբ իր գործառույթը կատարել է:

Satirist Vardan Petrosyan: "I have to comment on Harsnakar even though it's a sensitive subject"
Political satirist and comedian Vardan Petrosyan spoke to reporters today about his upcoming one-man show and had the following comments regarding the recent Harsnakar Restaurant beating of army doctors.
“If they can raise a hand against officers, then tomorrow, they can do the same to the president. Of course...not this president. Just picture it. They could walk into the Presidential Palace, rough him up a bit, and then leave.”
Petrosyan says he’ll comment on the Harsnakar incident at his shows at the Hagop Baronian Theater on July 23 and 24, even though it’s a highly sensitive and sore topic.
“If I didn’t comment about it I’d only be deceiving myself. I don’t agree that it was a product of a bad upbringing or stupidity. Something has gone wrong in our system and it’s gotten to a breaking point. There will certainly be repercussions,” Petrosyan said.
His upcoming show is entitled Misters 50/50. The satirist says that artists generally don’t offer solutions but rather give directions that people can follow.
Petrosyan said that if only 2 or 3 people in the audience of 800 get the message and decide to make positive changes in their lives, he will have successfully achieved his function.