Վարչապետը մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին: Հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը:
«Նախ տեղի է ունեցել հանդիպման մասնակիցների տեսալուսանկարահանման արարողությունը, այնուհետև ներկաներին ողջունել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ԱՊՀ տարածքում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Մինչ այդ ԱՊՀ պետությունների ղեկավարներն այցելել են «Պավլովսկ» պետական գեղարվեստա-ճարտարապետական պարկ-թանգարան արգելոց, Եկատերինյան պալատ, Պետերգոֆի պալատների և այգիների համալիր` շրջայցի ընթացքում ծանոթացել պատմական նշանակության ցուցանմուշներին»,- նշվում է հաղորդագրությունում:

Премьер-министр принял участие в неформальной встрече глав государств–участников СНГ
Премьер-министр Никол Пашинян в Санкт-Петербурге принял участие в неформальной встрече глав государств–участников Содружества Независимых Государств.
Сначала состоялась церемония официального фотографирования участников встречи, затем участников приветствовал президент РФ Владимир Путин.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества на территории СНГ.
До этого главы государств–участников СНГ посетили государственный художественно-архитектурный дворцово-парковый музей-заповедник “Павловск”, Екатерининский дворец, дворцово-парковый ансамбль Петергофа и ознакомились с представленными экспонатами.