Ստեփանակերտում կրակոցները չեն դադարում
Ադրբեջանական կողմը խախտել է կրակը դադարեցնելու մասին սեպտեմբերի 20-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունը և Ստեփանակերտի մատույցներում կիրառել հրաձգային զինատեսակներ: Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«Շահագրգիռ կողմերի ներգրավմամբ կոնկրետ քայլեր են ձեռնարկվում՝ իրավիճակը հանգուցալուծելու նպատակով:
Հորդորում ենք չտրվել խուճապային տրամադրություններ տարածող գրառումներին և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»,-նշված է հաղորդագրությունում։
12։27
Ստեփանակերտի հարակից տարածքներից ադրբեջանական զինուժը, խախտելով գրադադարի մասին պայմանավորվածությունը, կրակում է հրաձգային տարբեր զինատեսակներից: Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
«Կրակոցները լսելի են նաև մայրաքաղաքի կենտրոնում։
Անվտանգության նկատառումներից ելնելով` հորդորում ենք մնալ ապաստարաններում։
Իրավիճակի մասին հավելյալ կտեղեկացնենք։
Միջադեպի մասին տեղեկացրել ենք ռուս խաղաղապահների հրամանատարությանը անհապաղ միջոցներ ձեռնարկելու պահանջով»,-նշված է հաղորդագրությունում։

Стрельба в Степанакерте не прекращается
Азербайджанские вооруженные силы, нарушая режим прекращения огня, ведут стрельбу из различных видов стрелкового оружия с сопредельных со Степанакертом территорий. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
“Выстрелы слышны и в центре столицы Арцаха. Из соображений безопасности мы призываем граждан оставаться в убежищах. О ситуации сообщим дополнительно.
Мы проинформировали командование российского миротворческого контингента об инциденте, потребовав принять срочные меры”,- говорится в сообщении.