Նաիրա Զոհրաբյան. «Որևէ մեկի մտքով հանկարծ չանցնի, որ ԲՀԿ-ն ավելի շատ պատասխան պետք է տա»
«ԲՀԿ-ին դասեր տալ»,-ԱԺ ամբիոնից այսպես սկսեց իր ելույթը ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը` արտահայտելով նաեւ ԲՀԿ-ի վերաբերմունքը կառավարության ներկայացրած ծրագրի վերաբերյալ: Այնուհետեւ պատգամավորը նշեց, որ երբ ԲՀԿ-ն եղել է կոալիցիայի մաս, չի խուսափել պատասխանատվությունից եւ հիմա «որեւէ մեկի մտքով հանկարծ չանցնի, որ ԲՀԿ-ն ավելի շատ պատասխան պետք է տա»:
Ինչ վերաբերում է կառավարության ներկայացրած ծրագրին, ապա Ն. Զոհրաբյանը նշեց, որ երկիրը լրջագույն մարտահրավերների առջեւ է կանգնած` աղքատություն, արտագաղթ, խայտառակ կոռուպցիա եւ այլն:
Վերջում Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարեց, որ եթե գումարվեն ընտրությունների ժամանակ հավաքած ԲՀԿ-ի, ՀՅԴ-ի, ՀԱԿ-ի եւ «Ժառանգության» ձայները, պարզ կլինի, թե ծրագրի նկատմամբ ժողովրդի քանի տոկոս վստահության մասին է խոսքը:

Наира Зограбян: “Пусть никто не смеет думать, что ППА придется отвечать больше других”
“Давать уроки партии “Процветающая Армения” – так начала свое выступление секретарь парламентской фракции ППА Наира Зограбян, выразив также отношение партии к представленной правительством программе. Депутат отметила, что ППА входила в коалицию, не избегала ответственности, но “пусть сейчас никто не смеет думать, что ППА придется отвечать больше других”.
Касаясь программы правительства, Наира Зограбян сказала, что страна стоит перед серьезными вызовами – бедность, эмиграция, страшная коррупция и т.д.
В заключение депутат заявила, что если сложить голоса, полученные на выборах ППА, АРФ Дашанкцутюн, Армянским национальным конгрессом и “Наследие”, то станет ясно, о каком доверии народа к программе идет речь.