Արմեն Ռուստամյան. «Ժողովուրդ, էս էիք ուզո՞ւմ»
ԱԺ ընդմիջումից հետո կառավարության ներկայացրած ծրագրի վերաբերյալ ՀՅԴ-ի դիրքորոշումը ԱԺ ամբիոնից ներկայացրեց պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը: Ըստ նրան` կառավարության ծրագիրը մի փաստաթուղթ է, որը չի արտացոլում մեր երկրի առաջ ծառացած խնդիրները եւ տպավորություն է ստեղծվում, թե այն մեր երկրի մասին չէ:
«Մի կառավարություն, որը մի ծրագիր արդեն ձախողել է, ինչո՞ւ պիտի եւս մեկը ձախողի»,- հայտարարեց պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը: Պատգամավորի ասելով` կառավարությունը ոչ մի վստահություն չի ներշնչում, ապա հիշեցրեց, որ նախորդ գումարման Ազգային ժողովում ՀՅԴ-ն երկու անգամ անվստահություն է հայտնել կառավարությանը, սակայն անհրաժեշտ թվով ստորագրություններ չեն կարողացել հավաքել, որպեսզի դիմեն Սահմանադրական դատարան, իսկ այժմ հասունանում է կառավարությանը անվստահություն հայտնելու երրորդ առիթը:
Ըստ պատգամավորին` ԱԺ-ի 6 խմբակցություններից 5-ը հայտարարել են, որ խորհրդարանական ընտրություններն անցել են կեղծիքներով, իսկ 4-ը նշել են, որ բացարձակ կեղծիքներ են եղել: Մինչդեռ կառավարությունը ծրագրում նշել է ընտրությունների արդյունքները եւ հիմնվել ժողովրդի վրա:
«Մնում է հարցնել. ժողովուրդ, էս էիք ուզու՞մ: Եթե էս էիք ուզում, ապա լիուլի կճաշակեք պտուղները»,- ավելացրեց Արմեն Ռուստամյանը եւ հավելեց, որ ՀՅԴ-ն դեմ է քվեարկելու կառավարության ծրագրին:

Армен Рустамян: “Люди, вы этого хотели?”
После перерыва на заседании Национального Собрания свою позицию по представленной правительством программе высказал депутат фракции АРФ Дашнакцутюн Армен Рустамян. Он отметил, что программа правительства представляет собой документ, который не отражает стоящие перед нашей страной проблемы, и складывается впечатление, что речь идет не о нашей стране.
“Почему правительство, программа которого один раз уже провалилась, должно еще раз потерпеть провал?”, - заявил Армен Рустамян. Отметив, что правительство не внушает доверия, депутат напомнил о том, что в Национальном Собрании предыдущего созыва фракция Дашнакцутюн дважды ставила вопрос о выражении недоверия правительству, однако не смогла собрать необходимое количество подписей для обращения в Конституционный суд. Сейчас, по словам А.Рустамяна, назревает третий повод для выражения недоверия правительству.
Депутат-дашнакцакан напомнил о том, что 5 из 6 парламентских фракций заявили о фальсификации выборов в Национальное Собрание, а 3 фракции отметили, что имели место явные фальсификации. Между тем правительство, представив в своей программе окончательные результаты выборов, сослалось на выраженное ему доверие народа.
“Хочется спросить: люди, вы этого хотели? Если да, то вы в полной мере вкусите плодов”,- сказал Армен Рустамян, добавив, что АРФД будет голосовать против программы правительства.