Հանրապետականները նյարդայնանում են ընդդիմադիրների ելույթներից
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց, թե երեկ կառավարության հնգամյա ծրագրի քննարկման ժամանակ իրենից ընդամենը մեկ րոպե պահանջվեց, որպեսզի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը երեք սխալ թույլ տար:
Արամ Մանուկյանը բավականին կոշտ ելույթով ներկայացրեց վիճակագրական թվեր արտագաղթի, օրենսդրական նախաձեռնությունների եւ այլ ոլորտների վերաբերյալ, ինչը զայրացրեց եւ հունից հանեց որոշ հանրապետական պատգամավորների: Նրանք տեղից միջամտում եւ տարբեր ռեպլիկներով փորձում էին խանգարել ընդդիմադիր պատգամավորի ելույթը, սակայն Հովիկ Աբրահամյանը միջամտեց:
Այնուհետեւ լեզվակռիվ սկսվեց նաեւ ԱԺ նախագահի եւ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղարի միջեւ: Քանի որ իր ելույթի ժամանակ պատգամավորները խանգարել էին իրեն, Արամ Մանուկյանն այն ավարտելու համար 1-2 րոպե ժամանակ խնդրեց, ինչը դուր չեկավ Հովիկ Աբրահամյանին. «Դուք չեք որոշում, թե երբ ավարտեք ելույթը, մի խախտեք կանոնակարգ օրենքը»,-ասաց ԱԺ նախագահը' նշելով, որ ինքը միջամտել է, երբ խանգարել են պատգամավորին:

Республиканцев раздражают выступления оппозиционеров
Секретарь парламентской фракции Армянского национального конгресса Арам Манукян с трибуны Национального Собрания заявил, что в ходе вчерашнего обсуждения 5-летней программы правительства от него потребовалась одна минута, чтобы премьер-министр Тигран Саркисян допустил три ошибки.
В своем довольно жестком выступлении Арам Манукян представил статистические данные по эмиграции, законодательным инициативам и другим сферам, что вызвало возмущение и вывело из себя некоторых депутатов-республиканцев. Своими репликами они попытались помешать выступлению своего коллеги, однако вмешался спикер Овик Абрамян.
Затем началась словесная перепалка между председателем НС и секретарем фракции АНК. Арам Манукян, сославшись на то, что депутаты мешали ему, попросил 1-2 минуты для завершения своего выступления, что не понравилось Овику Абрамяну. “Не Вам рашать, когда заканчивать выступление. Не нарушайте закон-регламент”,- заявил спикер.