Ադրբեջանի ԶՈւ-ն խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք և ականանետ․ Արցախի ՊԲ
Արցախի ՊՆ-ն հայտնում է, որ մայիսի 30-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հյուսիսային և արևելյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք և ականանետ։
«Ժամը 11։40- ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը նախնական տվյալներով 60 մմ տրամաչափի ականանետից 7 ական է արձակել ՊԲ դիրքերից մեկի ուղղությամբ։ Հայկական կողմը կորուստներ չունի։ Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։ Մայիսի 30-ի ժամը 13։00-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։

ВС Азербайджана обстреляли из миномета армянские позиции – АО Арцаха
30 мая вооруженные силы Азербайджана, применив стрелковое оружие и миномет, нарушили режим прекращения огня на северном и восточном направлениях линии соприкосновения. Об этом сообщает Армия обороны Арцаха.
“Около 11։40 азербайджанская сторона по предварительные данным из миномета 60-мм калибра выпустила 7 мин в направлении одной из позиций Армии обороны. С армянской стороны потерь нет. Командование миротворческого контингента РФ проинформировано о нарушении режима прекращения огня. По состоянию на 13։00 30 мая ситуация на линии соприкосновения относительно стабильная”,- говорится в сообщении.