Ճանապարհների հիմնանորոգման համար Կառավարությունը 11,2 մլրդ դրամ կհատկացնի
14 ճանապարհահատվածների և 1 տրանսպորտային օբյեկտի հիմնանորոգման համար Կառավարությունը կհատկացնի 11 մլրդ 184 մլն դրամ։ Որոշումն ընդունվեց գործադիրի ապրիլի 13-ի նիստում։
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը հայտնեց, որ օբյեկտներից մեկի աշխատանքները մոտ 10 տոկոսի չափով 2022-ին անավարտ են մնացել, հիմա պետք է ավարտել․ «2 օբյեկտի աշխատանքները սկսվել են 2022-ին և նախատեսված էր շարունակել 2023-ին, 11-ինը սկսում ենք այս տարի։ Ընդհանուր առմամբ, 63,2 կմ է, միջպետական նշանակության ճանապարհները 13,3 կմ են, հանրապետականը՝ 36.5 կմ, մարզայինը՝ 12.2 կմ»,- նշեց Սանոսյանը։
10 մլրդ 990 մլն դրամ կհատկացվի շինարարական աշխատանքների համար, 98 մլն դրամ՝ տեխնիկական հսկողության, 85 մլն դրամ՝ հեղինակային հսկողության համար։
ՏԿԵ նախարարի խոսքով, Կառավարության չզեկուցվող հարցերից մեկով էլ Ազատանից դեպի Գյումրի ճանապարհահատվածի համար 1 մլրդ 260 մլն դրամ կհատկացվի։

11,2 млрд драмов – на ремонт автодорог
11 млрд 184 млн драмов выделит правительство на ремонт 14 автодорог и одного транспортного объекта. Такое решение было принято на сегодняшнем заседании кабмина.
Как отметил министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян, планируется отремонтировать 13,3 км дорог межгосударственного значения, 36,5 км дорог республиканского значения и 12,2 км дорог областного значения.
На строительные работы будет выделено 10 млрд 990 млн драмов, на обеспечение технического контроля – 98 млн драмов и на авторский надзор - 85 млн драмов.
Кроме того, 1 млрд 260 млн драмов правительство выделит на благоустройство дорожного участка Азатан-Гюмри.