6,6 մլն դրամ աջակցություն՝ պատերազմում զոհված, անհետ կորած քաղաքացիական անձանց ընտանիքներին
Կառավարությունը 6,6 մլն դրամ կհատկացնի՝ պատերազմական գործողությունների հետևանքով քաղաքացիական զոհերի, անհետ կորածների, գերեվարվածների ընտանիքներին և հաշմանդամություն ձեռք բերած անձանց սոցիալական աջակցություն տրամադրելու համար։
Կառավարության նախկին որոշման համաձայն, միջոցառման շրջանակում ընտանիքներին հատկացվող ամսական 300 000 դրամի չափով օգնությունը ստանալու համար դիմումը պետք է ներկայացվեր էլեկտրոնային եղանակով՝ մինչև 2022թ. դեկտեմբերի 20-ը։
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հաղորդմամբ՝ մինչ այսօր քաղաքացիական անձանց շրջանում կան անհետ կորածներ և գերեվարվածներ, որոնց ընտանիքներն ունեն շարունակական աջակցության կարիք: Այդ իսկ պատճառով Կառավարությունը պետական բյուջեի պահուստային ֆոնդից կհատկացնի 6 մլն 600 հազ. դրամ։

Помощь на общую сумму 6,6 млн драмов получат семьи погибших и пропавших без вести во время войны гражданских лиц
6,6 млн драмов выделит правительство на оказание социальной поддержки семьям гражданских лиц, которые погибли, пропали без вести, попали в плен, получили инвалидность вследствие военных действий.
По сообщению Министерства труда и по социальным вопросам, по сей день есть пропавшие без вести и находящиеся в плену гражданские лица, чьи семьи нуждаются в постоянной поддержке. С этой целью правительство выделит 6 млн 600 тысяч драмов из резервного фонда госбюджета.