«Հետևողականորեն գնալու ենք նրան, որ Ադրբեջանը բացի Լաչինի միջանցքը»․ ԱԻ նախարար
Լաչինի միջանցքում Արցախի ներքին գործերի նախարարության հերթապահող անցակետեր կան: Այս մասին Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանը:
Ըստ նախարարի՝ Լաչինի միջանցքը բացելու համար Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի իշխանության առաջ որևէ պահանջ չի դրվել։
«Մենք այս գործընթացին միջազգային մեծ հնչեղություն ենք տվել ու հետևողականորեն գնալու ենք նրան, որ Ադրբեջանը բացի Լաչինի միջանցքը, և 120 000 մեր հայրենակիցները դուրս գան շրջափակումից»,- նշեց Արմեն Փամբուխչյանը։

“Мы будем последовательно добиваться, чтобы Азербайджан открыл Лачинский коридор” – министр ЧС
На Лачинском коридоре установлены дежурные пропускные пункты Министерства внутренних дел Арцаха, сообщил журналистам по завершении сегодняшнего заседания правительства Армении министр чрезвычайных ситуаций Армен Памбухчян.
По словам министра, Азербайджан не выдвигает властям Армении какие-либо требования для разблокирования Лачинского коридора.
“Мы придали этому процессу международный резонанс и будем последовательно добиваться, чтобы Азербайджан открыл Лачинский коридор и чтобы 120 тысяч наших соотечественников преодолели блокаду”,- подчеркнул Армен Памбухчян.