Երեկվա միջադեպի հետեւանքով հայկական կողմը 1 վիրավոր ունի․ ՊՆ-ն լռում է
Երեկ երեկոյան ՊՆ-ն հաստատեց սոցցանցերում տարածված այն տեղեկությունները, որ ադրբեջանական կողմը հրադադարի ռեժիմը խախտել է Կապանի Ներքին Հանդ գյուղի ուղղությամբ։ Ըստ գերատեսչության՝ որոշակի պարբերականությամբ Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի ռեժիմը` հայ-ադրբեջանական սահմանի արեւելյան ուղղությամբ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ: Ժամը 22:30-ի դրությամբ, ՊՆ-ի փոխանցմամբ, իրադրությունը սահմանին կայուն էր, կրակոցներ չկային:
Ներքին Հանդի վարչական ղեկավար Խաչատուր Բաղդասարյանը «Հետքին» փոխանցեց, որ մի քանի անգամ թշնամու կողմից կրակոցներ են արձակվել մինչեւ լույս գիշերվա ժամը 4-ը։ Բաղդասարյանի տեղեկացմամբ՝ բնակիչները Ներքին Հանդում են, սակայն լարվածությունը պահպանվում է։ Բաղդասարյանը հաստատեց «Հետքի» այն տեղեկությունը, որ թշնամու կրակոցներից հայկական կողմը մեկ վիրավոր ունի, սակայն նշեց, որ, իր տեղեկություններով, միջադեպը տեղի է ունեցել հարեւան գյուղի՝ Սրաշենի ուղղությամբ։ Խ․ Բաղդասարյանի ունեցած ինֆորմացիայի համաձայն՝ վիրավորը «Երկրապահ» կամավորականների միությունից է։
«Հետքի» մեկ այլ աղբյուրի տեղեկացմամբ՝ վիրավորը 1967 թ․ ծնված Ժորիկ Մարտիրոսյանն է (Շենգավիթ)։ Վիրավորումը ստացել է ազդրի շրջանում։
ՊՆ-ն որեւէ ինֆորմացիա չի հայտնել այս դեպքի մասին։ ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը մեր հարցին, թե արդյոք հաստատում է, որ երեկվա միջադեպի հետեւանքով վիրավոր ունենք, պատասխանեց, թե նախարարությունը հայտնում է հակառակորդի կրակոցից վիրավորման ցանկացած դեպքի մասին։

С армянской стороны есть один раненый в результате вчерашнего инцидента: МО хранит молчание
Вчера вечером министерство обороны подтвердило распространенные в соцсетях сведения о нарушении азербайджанской стороной режима прекращения огня в направлении села Неркин Анд общины Капан. По данным МО, подразделения вооруженных сил Азербайджана, применяя стрелковое оружие, с определенной периодичностью нарушали режим прекращения огня на восточном направлении армяно-азербайджанской границы. По положению на 22:30 ситуация на границе была стабильной, стрельба не зафиксирована.
Административный руководитель села Неркин Анд Хачатурян Багдасарян сообщил Hetq.am, что враг вел стрельбу до 4 часов ночи. По данным Багдасаряна, жители остаются в селе, однако напряженность сохраняется. Наш собеседник подтвердил сведения Hetq.am о том, что в результате азербайджанских обстрелов ранен армянский военнослужащий. В то же время Багдасарян отметил, что данный инцидент произошел в направлении соседнего села Срашен. По информации главы администрации, раненый является членом Союза ополченцев “Еркрапа”.
По сообщению другого источника Hetq.am, ранение в область бедра получил Жорик Мартиросян, 1967 г.р.
Минобороны не распространило информацию о данном инциденте. Пресс-секретарь ведомства Арам Торосян в ответ на наш вопрос, подтверждает ли он, что вследствие вчерашнего инцидента с нашей стороны есть раненый, сказал, что министерство обороны сообщает о любом случае ранения от выстрела противника.