Վիրավոր քաղաքացիական 7 անձանցից 3-ը շարունակում են բուժում ստանալ, մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Հայկական դիրքերի և բնակավայրերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերի հրետակոծության հետևանքով վիրավորում ստացած քաղաքացիական 7 անձից 3-ը, սեպտեմբերի 19-ի՝ ժամը 10:00 դրությամբ, շարունակում է ստացիոնար բուժումը տարբեր բժշկական կենտրոններում:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ բուժման մեջ գտնվողներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր` անկայուն, բժիշկները պայքարում են նրա կյանքի համար:
Ծանր գնահատվող 2 վիրավորի վիճակը բարելավվել է` վերակենդանացման բաժանմունքներից տեղափոխվել են համապատասխան բաժանմունքներ. այժմ նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Ստացիոնարում բուժվող 4 տուժածներից 1-ն առողջացումով դուրս է գրվել, 3-ը ստացել են ամբուլատոր բուժօգնություն:

Трое получивших ранения гражданских лиц продолжают получать лечение. Состояние одного из них крайне тяжелое
По состоянию на 10:00 19 сентября трое из семи гражданских лиц, получивших ранения вследствие обстрела армянских позиций и населенных пунктов азербайджанскими вооруженными силами, продолжают получать стационарное лечение в различных медицинских центрах.
Как сообщает министерство здравоохранения, состояние одного из них оценивается как крайне тяжелое, врачи борются за его жизнь. Состояние двух тяжелораненых улучшилось, они уже переведены из реанимации в соответствующие отделения. Их состояние врачи оценивают как средней тяжести.
Один из получавших стационарное лечение четырех пострадавших уже выписался из больницы, троим была оказана амбулаторная помощь.