Իրավիճակը սահմանին շարունակում է շատ լարված մնալ. Փաշինյանը՝ Պուտինին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Ըստ վարչապետի աշխատակազմի հրապարակած հաղորդագրության՝ զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակին: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ չնայած ներկայումս սահմանին հարաբերական հանգիստ է՝ ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով իրավիճակը շարունակում է մնալ շատ լարված:
ՀՀ վարչապետը և ՌԴ նախագահը քննարկել են Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանն ուղղված ՀՀ դիմումի վերաբերյալ ընդունված որոշումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Состоялся телефонный разговор премьер-министра Армении и президента РФ
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
Собеседники коснулись ситуации на армяно-азербайджанской границе. Никол Пашинян подчеркнул, что хотя обстановка на границе относительно спокойная, ситуация продолжает оставаться очень напряженной вследствие агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении.
Премьер-министр Республики Армения и президент Российской Федерации обсудили вопросы, связанные с реализацией принятых в связи с обращением Армении в ОДКБ решений.