Փաշինյանը հանձնարարել է կոորդինացված աշխատել Թուրքիայի հետ պայմանավորվածություններն իրագործելու համար
Կառավարության հուլիսի 7-ի հերթական նիստի մեկնարկին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, մինչ օրակարգային հարցերի քննարկումը, անդրադարձավ Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների վերջին հանդիպմանը։
Վարչապետը հիշեցրեց, որ հատուկ ներկայացուցիչները պայմանավորվել են Հայաստանի և Թուրքիայի միջև սահմանը բացել երրորդ երկրների քաղաքացիների համար, ինչպես նաև Թուրքիա-Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ բեռնափոխադրումներ իրականացնել օդային տրանսպորտով։
«Շատ կարևոր է, որ մեր գերատեսչոււթյունները Թուրքիայի համապատասխան գերատեսչությունների հետ աշխատեն, որովհետև քաղաքական պայմանավորվածությունը պայմանավորվածություն, բայց այդ աշխատանքից է կախված դրանց իրագործումը:
Իմ հանձնարարությունն է, որ կոորդինացված աշխատենք, որպեսզի հնարավորինս շուտ կարողանանք իրագործել ձեռք բերված պայմանավորվածությունները»,- նշեց նա։

Н.Пашинян поручил координировать работу по реализации договоренностей с Турцией
На очередном заседании правительства в четверг, 7 июля, премьер-министр Никол Пашинян прежде всего коснулся последней встречи спецпредставителей Армении и Турции.
Премьер напомнил о том, что спецпредставители договорились открыть армяно-турецкую границу для граждан третьих стран, а также осуществлять грузоперевозки между Турцией и Арменией воздушным транспортом.
По словам Пашиняна, очень важно, чтобы ведомства Армении работали с соответствующими ведомствами Турции, так как от этой работы зависит реализация политических договоренностей.
“Поручаю работать координированно, чтобы мы смогли максимально быстро реализовать достигнутые договоренности”,- подчеркнул глава правительства.