ՊՆ․ ՀՀ զինված ուժերը չեն կրակել ադրբեջանական դիրքերին
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե հունիսի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ՝ չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հաղորդում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ զինված ուժերի լիարժեք վերահսկողության ներքո»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում։

ВС Армении не обстреливали азербайджанские позиции
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что в ночь с 28-го на 29-е июня подразделения вооруженных сил Армении обстреляли из разнокалиберного стрелкового оружия азербайджанские позиции, дислоцированные на восточном участке армяно-азербайджанской границы, не соответствуют действительности. Об этом сообщает министерство обороны Армении.
“Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем вооруженных сил РА”,- говорится в сообщении.