ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ բացելու մասին Ադրբեջանի ՊՆ-ի հաղորդագրությունը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե հունիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ՝ չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության նախարարությունը։
ՊՆ-ի հաղորդագրության համաձայն՝ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈւ լիարժեքվերահսկողության ներքո։

МО РА опровергает сообщение об обстреле азербайджанских позиций
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что в ночь с 20-го на 21-е июня подразделения вооруженных сил РА обстреляли из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские позиции, дислоцированные на восточном участке армяно-азербайджанской границы, не соответствует действительности. Об этом сообщает министерство обороны Армении.
Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем вооруженных сил РА, говорится в сообщении.