ՀՀ զինված ուժերը ադրբեջանական դիրքերին չեն կրակել․ ՊՆ-ն հերքում է
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր մայիսի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից գնդակոծել են հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերը` ապատեղեկատվություն է: Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումների լիարժեք վերահսկողության տակ»,- ասվում է ՊՆ հաղորդագրությունում:

Вооруженные силы РА не обстреливали азербайджанские позиции – МО РА
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что якобы в ночь с 17 на 18 мая подразделения вооруженных сил РА обстреляли из разнокалиберного стрелкового оружия азербайджанские боевые позиции, дислоцированные на восточном направлении армяно-азербайджанской границы, не соответствует действительности. Об этом сообщает министерство обороны Республики Армения.
“Ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем подразделений ВС РА”,- говорится в сообщении МО Армении.