8 մլն դրամ աջակցություն՝ ՀԿ-ներին․ կառավարության որոշման կետերը հույժ գաղտնի են
Կառավարությունը 2022 թ.-ի պետական բյուջեով նախատեսված՝ «Վարչապետի լիազորությունների իրականացման ապահովում» ծրագրից վերաբաշխման միջոցով 8 մլն դրամ կհատկացնի «Աջակցություն քաղաքական կուսակցություններին, հասարակական կազմակերպություններին և արհմիություններին» ծրագրի «Աջակցություն հասարակական կազմակերպություններին» միջոցառմանը: Որոշումն ընդունվեց մարտի 31-ի նիստում՝ չզեկուցվող հարցերի փաթեթով։
Թե որ հասարակական կազմակերպությանն է աջակցություն տրամադրվելու, հայտնի չէ։ Կառավարությունը որոշման նախագծի 2-րդ և 3-րդ կետերը հույժ գաղտնի է համարել, հիմնավորում նույնպես չկա։
Հիշեցնենք, որ այս տարվա մարտի 3-ին «Աջակցություն քաղաքական կուսակցություններին, հասարակական կազմակերպություններին և արհմիություններին» ծրագրով կառավարությունը ևս 46 մլն 976 հազ․ դրամ էր հատկացրել, և կրկին հայտնի չէ, թե ում էր փոխանցվելու այդ գումարը։

Общественные организации получат 8 млн драмов: пункты решения правительства строго засекречены
8 млн драмов выделит правительство на осуществление мероприятия “Поддержка общественных организаций” в рамках программы “Поддержка политических партий, общественных организаций и профсоюзов”. Решение было принято на сегодняшнем заседании правительства.
Неизвестно, однако, какая общественная организация получит финансовую помощь. Пункты 2 и 3 данного решения правительство без каких-либо обоснований посчитало строго секретными.
Напомним, что 3 марта этого года кабмин уже выделил 46 млн 976 тысяч драмов на реализацию программы “Поддержка политических партий, общественных организаций и профсоюзов”, однако и в этом случае адресаты получения указанной суммы остались неизвестны.